Śląskie Trendy

Portrety 12 niestereotypowych Ślązaków

W Silesia City Center można już oglądać wystawę fotografii Projektu Metropolitan pt. „Chopcy z wongla – Mężczyźni z węgla”, ”, a na niej zdjęcia m.in. muzyka Marcina Kindli, prof. Zbigniewa Kadłubka czy Jerzego Ciurloka – śląskiego publicysty.

Celem nietypowej wystawy czarno-białych zdjęć jest przełamanie stereotypów, poprzez pokazanie ludzi, którzy stoją za współczesnym Śląskiem. Autorce projektu, Annie Kowalczyk Kowaloovej udało się zebrać postacie, które w ich opinii kreują pozytywny wizerunek regionu.

Wszystkie prace jakie znalazły się na wystawie, składają się na specjalny kalendarz charytatywny. Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację niepełnosprawnego Kamila Wójcika ze Świętochłowic- 12 latka, który urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową.

– Ten projekt pokazuje, jak różnorodny jest Śląsk i jak daleki jest dziś od jego stereotypowego wizerunku. Dzisiejszy Śląsk tworzą barwne postacie, niezwykły miks kulturalny i dystans do tradycji. Postacie ze zdjęć najlepiej oddają to, jak dziś powinien być widziany region – mówi Piotr Gajda, dyrektor Silesia City Center.

Partnerem projektu oraz organizatorem wystawy w Silesia City Center jest Siemianowickie Centrum Kultury. Wystawę można oglądać w jednym z lokali przy Al. Rudzkiej 46 (obok sklepu Rossman).

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl