Śląskie Trendy

Polska Noc Kabaretowa w sobotę w DMiT

Ponad 4 godziny doskonałej zabawy czeka na tych wszystkich, którzy pojawią się w sobotę, 18 października w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. Tego dnia rozbawiać nas będę największe gwiazdy polskiej sceny kabaretowej. Zobaczymy kabarety: Nowaki, Paranienormalni, Michała Paszczyka, Rafała Kadłuckiego, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Moralnego Niepokoju i Kabaret Chyba.
Nowaki

Nowaki to młoda, zdolna i wybitnie energetyczna trójka zielonogórskich artystów. Ich praca od kilku lat przynosi rezultaty w postaci wypełnionych po brzegi sal i śmiejącej się widowni, która polubiła ich charakterystyczną ekspresję i oryginalny sposób poruszania tematyki obyczajowej.

W skład kabaretu wchodzą:
Adrianna Borek – kobieta, potrafiąca wcielić się w każdą postać
Tomasz Marciniak i Kamil Piróg – pełni energii, którą zarażają widownię

Młodość i doświadczenie Nowaków procentują na każdym występie. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę. Kabaret Nowaki potrafi zarazić dobrym humorem najbardziej ponurego widza, co z pewnością udowodnią podczas prowadzenia Polskiej Nocy Kabaretowej 2014!

Paranienormalni

Kabaret powstał w 2004 roku. Od tego czasu Paranienormalni osiągnęli olbrzymią popularność i spore grono fanów, a obecnie współtworzą czołówkę polskich kabaretów. Uznanie publiczności zdobyli przede wszystkim kultową postacią Mariolki, będącej parodią współczesnych nastolatek, ale także sporą inspiracją, gdyż powiedzenia tej znanej Blondynki weszły do powszechnego użytku.
Wprowadzają do kabaretu zupełnie nową jakość. W niespotykany sposób nawiązują kontakt z publicznością, a ich słynny stand-up, będący wprowadzeniem do ich wyjątkowych spektakli, płynnie przechodzi w najbardziej lubiane skecze, wśród których nieprzerwaną sławą cieszy się Jacek Balcerzak.

Kabaret tworzą:
Igor Kwiatkowski
Doskonały naśladowca wszystkich dźwięków i zachowań, jakie można sobie wyobrazić. Laureat telewizyjnego programu „Debiut”. DJ radiowy.
Robert Motyka
Właściciel wspaniałego głosu i nienagannej dykcji, bo też pracuje w radiu. Ale urodę ma iście telewizyjną. A grono fanek rośnie…

Michał Paszczyk

Zawodowiec w każdym calu. Potrafi z zimną krwią opowiedzieć najśmieszniejszy nawet dowcip i nie drgnie mu żaden nerw. Człowiek o stalowym spojrzeniu i żelaznej woli.

Rafał Kadłucki

Myli się ten, kto ma go za zwykłego technicznego, bo Rafał łączy zmysł reżyserski ze specyficznym poczuciem humoru i trzyma cały występ w garści. Czasem jest też aktorem.

KSM

Kabaret, który od lat jest rozpoznawalną i lubianą marką, gwarantującą niezwykłą atmosferę i wspaniałą zabawę. To oni jak nikt potrafią rozgrzać publiczność i utrzymywać z nią kontakt przez cały czas trwania spektaklu. Tworzą niepowtarzalne postaci, których teksty powtarzają fani w całym kraju. Swój nietuzinkowy żart ubierają w nowatorską formę.
Kabaret Skeczów Męczących został założony w 2003 roku w Kielcach. W kolejnych latach kabaret zdobywał doświadczenie i obycie ze sceną, a także nagrody na najważniejszych festiwalach w Polsce. Regularnie pojawiają się w kabaretowych programach TVP2, są także gwiazdami na wszelkich letnich kabaretonach. W styczniu 2014 roku koncert z okazji 10-lecia zespołu pobił rekordy telewizyjnej oglądalności, a jubileusz KSM to zapowiedź kolejnych hitów i scenicznych zaskoczeń, które pojawią się w ich najnowszym programie.
Kielczanie poszukują nowych rozwiązań, lubią zaskakiwać i szokować. Przestawiają męski punkt widzenia na sprawy mniej lub bardziej codzienne.
Kabaret tworzą:
Karol Golonka – muzyk i świetny konferansjer
Marcin Szczurkiewicz – artysta nie bojący się żadnej postaci i wyzwania scenicznego
Michał Tercz – o świetnym głosie i uroku osobistym
Jarosław Sadza – tworzący niepowtarzalne postacie, znany jako Pan Jacek, Kłaku lub kultowy Śruba

Kabaret Moralnego Niepokoju

Kabaret Moralnego Niepokoju to zespół, którego nie trzeba przedstawiać. Kultowe postacie, zabawne teksty, które weszły do codziennego użytku i skecze, które biją rekordy oglądalności. Kabaret zdobył dużą popularność dzięki częstym występom w telewizji oraz błyskotliwym tekstom Roberta Górskiego. Kabaret skupia się głównie na sprawach społecznych, absurdach życia codziennego oraz nie stroni od polityki. Jest obecny na polskiej scenie kabaretowej od ponad 20 lat i wciąż wyznacza najwyższe standardy we współczesnej rozrywce.

Kabaret tworzą:
Robert Górski
Przemysław Borkowski
Mikołaj Cieślak
Rafał Zbieć
Magdalena Stużyńska

Kabaret Chyba

Pochodzący z Wrocławia Kabaret Chyba na ogólnopolskiej scenie zabłysnął w 2010 roku, kiedy to zgarnął nagrody na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce: wygrał słynny krakowski festiwal PAKA, zdobył Grand Prix na festiwalu Przewałka w Wałbrzychu, był laureatem na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i satyry. Od tamtej pory jest znany i ceniony zarówno przez publiczność jak i kabaretowe środowisko. Na stałe współpracuje z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Kabaret Chyba to świetni aktorzy, a także błyskotliwe teksty, niebanalne pomysły, niezwykła energia i mnóstwo improwizacji (czyli to, co publiczność lubi najbardziej). Podczas występu Kabaretu nie sposób się nudzić.
Od lutego 2013 kabaret Chyba tworzy dwóch utalentowanych artystów – Piotr Gumulec i Maciej Gliński.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl