Śląskie Trendy

Półmaraton w Parku Śląskim

Dla jednych będzie to pierwszy tak długi bieg, inni potraktują go jako kolejny dłuższy start w sezonie. Wszyscy 7 września spotkają się na starcie w Parku Śląskim. Wśród beneficjentów, którzy skorzystają na Waszym wysiłku jest m.in. katowicki Dom Aniołów Stróżów.

Dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów warto przebiec kulę ziemską, a co dopiero półmaraton w Parku Śląskim. A, tak już na poważnie, to zdajemy sobie sprawę ile wysiłku i samozaparcia wymaga taki bieg. Tym bardziej będziemy zaciskać kciuki i gorąco kibicować wszystkim uczestnikom biegu, ale troszeczkę bardziej tym, którzy zdecydują się pobiec dla „naszych” dzieciaków. Uwierzcie, że tych kilkaset uśmiechniętych twarzyczek z katowickiego Załęża wartych jest waszego biegowego wyczynu. Teraz konkret –  dystans 21 kilometrów i 197 metrów, będzie można pokonać już w niedzielę 7 września.

W tym roku, całkowitą nowością będzie charytatywny podtekst całego przedsięwzięcia (i to nas raduje). Biegacze będą mogli bowiem wybrać jedną z kilku organizacji pozarządowych, na rzecz której zostanie przekazana część wpisowego. Wśród nich jest nasza placówka. Ci, którzy zdecydują się biegać na rzecz naszych podopiecznych  w zgłoszeniu muszą wpisać, że biegną z klubu „Dom Aniołów Stróżów”. Sami widzicie, jak niewiele potrzeba, wystarczy krótka adnotacja.

Trasa jest atestowana, identyczna do ubiegłorocznej – w dużej mierze opiera się na dużej pętli rowerowej wokół całego parku. Wiedzie przez bardzo ciekawe miejsca: wzdłuż ogrodzenia zoo, obok nowej restauracji Villa Gardena, aleją Leśną, obok końskiej łąki i lądowiska dla helikopterów oraz ścieżkami aż do promenady generała Jerzego Ziętka i długą prostą, pod Halę Wystaw „Kapelusz”, skąd zresztą o godzinie 10, bieg wystartuje. Jedno okrążenie ma ponad 7 kilometrów.

info na stronie http://www.aktywnie.parkslaski.pl/parkowa-korone-biegow/polmaraton.html

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl