Śląskie Trendy

Plecaki dla nastolatek – najmodniejsze modele

Wybór plecaka dla nastoletniego dziecka często spędza nam sen z powiek. Czy powinniśmy kierować się jedynie gustem i charakterem nastolatka? Czy może powinniśmy zwrócić uwagę także na jakość wykonania, materiał i funkcjonalność?


Nastolatkom zależy najczęściej na tym, by plecak był modny i wpisywał się w aktualne trendy. Większość z nich nie przejmuje się kwestiami, takimi jak wytrzymałość, wygoda, ilość niezbędnych przegród czy usztywnienie. To naszym zadaniem często jest więc wybór plecaka, który uszczęśliwi nastolatka, a przy okazji okaże się solidnie wykonany, komfortowy i funkcjonalny.

Plecak dla nastolatka – na co musimy zwrócić uwagę?

Plecaki dla młodych osób, które na co dzień muszą nosić ze sobą dużą liczbę przedmiotów, powinny przede wszystkim posiadać odpowiednią wielkość. W plecaku powinny zmieścić się wszystkie książki, zeszyty i przybory szkolne, strój na WF, buty na zmianę, a także wszystko to, co dziecku potrzebne jest podczas zajęć pozalekcyjnych (np. sprzęt sportowy).

Zdecydowanie najbardziej komfortową opcją jest noszenie całego ekwipunku w jednym plecaku, niż rozkładanie go do dwóch osobnych toreb. Dlaczego? Ponieważ ciężar przedmiotów znajdujących się w plecaku rozkłada się w sposób równomierny.

Plecak dla nastolatka powinien koniecznie posiadać usztywniony tył. W przeciwnym wypadku może negatywnie oddziaływać na kręgosłup młodego człowieka i przyczyniać się do powstawania (lub utrwalenia już posiadanych) wad postawy.

Warto zwrócić uwagę na to, by szelki plecaka nie były zbyt wąskie. Za idealną szerokość uznaje się około 6-7 centymetrów. Cieńsze szelki mogą wpijać się w ciało nastolatka, powodując dyskomfort. Dodatkowo mogą one szybciej ulec uszkodzeniu.

Plecak powinien być wykonany z lekkich materiałów – w końcu nie chcemy dodatkowo dociążać nastolatka, który i tak często zmuszony jest dźwigać pokaźny ekwipunek. Dobrze, jeżeli tkanina, z której uszyto plecak, jest nieprzemakalna. Dzięki temu przenoszone książki, zeszyty, tablet, laptop czy smartfon będą bezpieczne nawet podczas opadów.

Ostatnią kwestią praktyczną, którą trzeba wziąć pod uwagę, jest bezpieczeństwo. Zwróćmy uwagę na to, czy plecak posiada elementy odblaskowe. Jest to szczególnie ważne w przypadku nastolatków, które samodzielnie poruszają się po zmierzchu. Jeżeli plecak nie posiada tego typu elementów, można dokupić je i przymocować – na przykład na przedniej kieszeni.

Młodzieżowe plecaki – najmodniejsze wzory

W tym sezonie największą popularnością cieszą się plecaki z motywami zwierzęcymi (szczególnie ze wzorem panterki!), militarnymi czy kwiatowymi. Modne są plecaki w jednolitych, pastelowych kolorach – przede wszystkim w odcieniach nude lub pistacji (noszą je zarówno dziewczynki, jak i chłopcy).

Klasyką, która nigdy nie wychodzi z mody, są plecaki sportowych marek – prym wiodą zwłaszcza czarne modele z dużym (a nawet bardzo dużym!) logo producenta. Plecaki tego typu noszą najchętniej osoby, które na co dzień preferują luźny, sportowy styl.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl