Śląskie Trendy

Piknik Country w Leśnej Dolinie

9 i 10 sierpnia w Leśnej Dolnie w Koszęcinie odbędzie się Piknik Country. Imprezę uświetnią m.in. Colorado Band i Whiskey River.

Jedna z największych imprez country w Polsce! Piknik Rodzinny „Country w Leśnej Dolinie” to impreza niecodzienna i wyjątkowa. Organizowana przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” odbywa się 9 i 10 sierpnia w Koszęcinie. Piknik o niepowtarzalnej atmosferze inspirowanej kulturą Dzikiego Zachodu. Jednym z najważniejszych punktów imprezy będą dwudniowe Oficjalne Mistrzostwa Polski Drwali.

Na tegorocznej scenie zobaczymy miedzy innymi: Colorado Band, Whiskey River, Drogę na Ostrołękę oraz Go ON. Dodatkową i niecodzienną atrakcją artystyczną będzie galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Od 2014 roku impreza została przeniesiona z terenu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji do siedziby Zespołu „Śląsk” przy ulicy Zamkowej 3 w Koszęcinie.  Od tego też roku impreza odbywa się w połączeniu z Piknikiem Leśno – Łowieckim „Cietrzewisko”, co pozwoli na rozwinięcie skrzydeł organizatorom a publiczności dostarczy jeszcze większych emocji i wrażeń.

Program „Country w Leśnej Dolinie” to prawdziwe święto dla miłośników muzyki country, ale również doskonały sposób na spędzenie czasu z całą rodziną. Obok najlepszej sceny country publiczność będzie mogła uczestniczyć w niezliczonej ilości atrakcji i wydarzeń towarzyszących.

Tradycją imprezy jest fantastyczna, rodzinna zabawa w ustanawianie rekordów. Uczestnicy Pikniku mają na koncie rekord w parzeniu i piciu herbatki z Leśnej Doliny, stworzyli najdłuższe lasso, zbudowali największe sombrero, bili rekordy w korowodzie tańca country i malowali najdłuższy obraz. Również tym razem uczestnicy naszej imprezy mogą liczyć na spektakularne rekordy, zabawne konkursy i świetną, wspólną zabawę.

Od 2007 roku w Leśnej Dolinie królują gwiazdy polskiej muzyki country, m.in.: Alicja Boncol „Whiskey River”, „Babsztyl”, Tomasz Szwed, Paweł Bączkowski, „Czas na Grass”, Kasia Bochenek & Black Horse. Na plenerowej scenie grali już prawdziwi cowboye z Teksasu – Billy Mata & The Texas Tradition, co roku zaproszenie Zespołu „Śląsk” przyjmują także najlepsi wykonawcy muzyki country z Europy. Tegoroczny program przygotowany jest min. przy współpracy z członkami Stowarzyszenia Muzyki Country – nie funkcjonującej obecnie formalnie grupy złożonej z muzyków, miłośników i znawców muzyki country w Polsce jak i sceny country Europy i USA.

Wstęp na tę dwudniową imprezę w plenerze jest bezpłatny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a niecodzienna atmosfera stworzona przez widzów ubranych w stylu country gwarantuje dobry nastrój.

Namawiamy do kowbojskich stylizacji na imprezę. Najciekawsze kreacje zostaną docenione! Zatem już dziś serdecznie zapraszamy na VIII Piknik Rodzinny „Country w Leśnej Dolinie” do Koszęcina w dniach 9 i 10 sierpnia 2014 roku.

baner-country-14-534d05eadb5d7

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl