Śląskie Trendy

Pies w wielkim mieście – gra miejska

Stresujesz się za każdym razem, kiedy wychodzisz na miasto ze swoim pupilem? Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę na temat zachowań psów w środowisku miejskim i nauczyć się prawidłowo na nie reagować?
Proponujemy Ci naukę przez zabawę! Gra rozpocznie się 12 grudnia o godz. 10:00, od tej godziny z miejsca startu, co 10 minut będą wypuszczane drużyny, zgodnie z wcześniej ustaloną kolejnością. Do godziny 15:00 wszystkie drużyny bezwzględnie muszą stawić się na mecie (nawet, gdy nie wykonały wszystkich zadań). Około godziny 16:00 nastąpi rozstrzygnięcie gry oraz wręczenie nagród.

Gra miejska „Pies w wielkim mieście” ma na celu zwiększenie świadomości właścicieli oraz przyszłych właścicieli psów na temat przyczyn agresywnego zachowania psów. Chcemy, aby każdy kto zakończy naszą grę wiedział jakie sytuacje mogą być dla psa stresujące, jak reagować na zachowania agresywne i przede wszystkim jak ich uniknąć.

Pies w środowisku miejskim musi się zmierzyć z wieloma nieznanymi zapachami, z wielością dźwięków, tłumem i często nie może sobie poradzić z przyswojeniem tylu informacji naraz. My, jako właściciele psów, możemy im to bardzo ułatwić. Dla bezpieczeństwa naszego, innych osób i zwierząt oraz dla spokoju własnego psa.
Nauczymy Cię jak bezpiecznie podchodzić do psa, w jaki sposób prowadzić swojego pupila na smyczy w zatłoczonym miejscu, pozwolimy doświadczyć na własnej skórze tego jak pies czuje się w stresujących sytuacjach.

Uwaga!
Gra miejska przeznaczona jest wyłącznie dla właścicieli oraz przyszłych właścicieli psów.
Zabrania się przyprowadzania ze sobą psów!
Takie osoby będą skreślane z listy uczestników. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa. Uczestnik po udziale w grze miejskiej ma możliwość nauczenia swojego psa prawidłowych zachowań.

Zasady:
Gra polega na wykonaniu zadań przygotowanych w punktach kontrolnych zlokalizowanych na terenie centrum Katowic, za których wykonanie uczestnik otrzymuje punkty. Liczy się także czas dotarcia do mety.

Drużyna może liczyć maksymalnie 3 osoby w każdym wieku (młodzież od 14-18 r.ż. z podpisanym oświadczeniem prawnego opiekuna o zgodzie na uczestnictwie w grze, zaś dzieci poniżej 14 r.ż tylko z osobą dorosłą). Limit miejsc to 15 drużyn.

Zgłoszenia zawierające imiona, nazwiska, wiek uczestników, numer telefonu do jednego z członków drużyny oraz krótki opis motywacji wzięcia udziału w grze, należy przesłać na adres mailowy: gramiejska.pies@gmail.com, do 30 listopada do godziny 18:00.

Należy się zapoznać z regulaminem dostępnym pod linkiem: http://www.speedyshare.com/2dxmC/regulamin-pies-w-wielkim-miescie-gra-miejska-12-12-2015.doc

Organizatorem gry jest Stowarzyszenie Spinka. Sfinansowano ze środków FIO.
Udział w grze jest bezpłatny.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750