Śląskie Trendy

Pierwsza taka w Polsce – Noc Chórów

W sobotę, 19 maja w Rudzie Śląskiej rusza festiwal Noc Chórów. To pierwsza tego typu impreza chóralna na Śląsku i w Polsce – prawie trzystu chórzystów zaśpiewa tego wieczoru dla mieszkańców miasta. W sercu Śląska – samym centrum Nowego Bytomia.

Tego wieczoru wybierzcie się na spacer po zabytkowej dzielnicy Rudy Śląskiej – Nowym Bytomiu by w plenerze posłuchać muzyki. Festiwal rusza o godz. 17, na placu Jana Pawła II, projektem „Rozśpiewany Rynek”, w którym udział weźmie prawie trzystu chórzystów, z dziesięciu różnych zespołów chóralnych m.in. z Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Katowicach, Chóru Zespołu Szkół Muzycznych w Rudzie Śląskiej, Akademickiego Zespółu Muzycznego Politechniki Śląskiej, Chóru Dziecięcego Gaudeo ze Świerklan i chóru Przednutka z Kobielic, zespółu Kameralnego Santarello, Chóru Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych – Cantores don Bosco. Gościem specjalnym festiwalu jest Improwizujacy Chór Csikszerda z Węgier. Wszystkie zespoły kolejno w odstępach ok. 20 minut wystąpią w siedmiu różnych, położnych od siebie w bliskiej odległości miejscach m.in. w klubie Druid, miejscowej Szkole Muzycznej czy w Wodnej Wieży i z różnorodnym repertuarem – w muzyce klasycznej, współczesnej, dziecięcej, folklorze ale także w jazz-popie.
Ideą festiwalu jest bliskie spotkanie mieszkańców z muzyką chóralną i wspomnienie bogatych tradycji śpiewu na Śląsku. W przeciwieństwie do większości chóralnych imprez formuła Nocy Chórów nie jest oparta na rywalizacji czy konfrontacji, ale spotkaniu z publicznością, poczuciem wspólnoty i dzielenia się pasją z szeroką publicznością. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, a wstęp na wszystkie występy jest wolny.

http://rudanocchorow.pl/
https://www.facebook.com/nocchorowrd/

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750