Śląskie Trendy

Ostatni weekend z Jarmarkiem w Gliwicach

W sobotę i w niedzielę po raz ostatni spotkamy się na gliwickim Rynku na przedświątecznym kolędowaniu. Sprawdźcie, co będzie się działo.


W sobotę, 22 grudnia świętowanie rozpoczniemy bajkowym spektaklem „Królowa śniegu”. Dzieci  będą miały okazję wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, podczas których zrobią własnego pluszowego misia. Będzie sporo tańca i muzyki, w tym ta najbardziej oczekiwana – koncert zespołu +Machine.

Niedziela ogłoszona została dniem żałoby narodowej w związku ze śmiercią 12 Polaków w czeskiej kopalni Karwina.  Ich pamięć uczcimy minutą ciszy.

Magię świąt tego dnia przywoła interaktywne widowisko „Tańczące elfy”. Na scenie wystąpi Natalia Podwin znana z występów w programie „The Voice of Poland” oraz  zespół Loka. Ok. godz. 18.15 przekazane zostanie Betlejemskie Światło Pokoju. Uciechę dzieciakom zapewni również automat ze świątecznymi balonami.

Oczywiście, zachęcamy również do odwiedzenia jarmarcznych kramów. Polecamy szczególnie smaczne i zdrowe wędliny i sery ze Smacznego Kredensu. Na stoiskach zaopatrzyć się będzie można również w choinkowe ozdoby, biżuterię i ceramikę.

Przypominamy, że na Rynku w świątecznej atmosferze spotkać się będzie można ponownie w Święto Trzech Króli – 6 stycznia. Tradycyjnie już na Rynek przybędą trzy kolorowe orszaki – żółty, czerwony i niebieski.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl