Śląskie Trendy

OCET w Polsce na Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka

W ramach Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2014 już 25 kwietnia na stacji Katowice, przy ul. Porcelanowej 23 wystąpi zespół OCET. Supportować go będzie Mooryc.

Czym jest ocet? Kwaśną mieszanką nadającą smak, zaskakującym akcentem w najzwyklejszych nawet daniach. OCET to także trio, które od pewnego już czasu doprawia swoją pomysłowością scenę jazzową i post-jazzową. Niezależnie od tego, czy kochacie się w skomplikowanych rytmach spod znaku BadBadNotGood, czy pięknych melodiach ukrytych wśród gorączkowych improwizacji, OCET to zespół, który każdego potrafi czymś zaskoczyć. Zamaskowana trójka muzyków otoczona baterią sprzętu: efekty, laptopy, syntezatory, kontrolery, plus instrumenty – fortepian, kontrabas, wurlitzer, gitary i bębny, zamienia każdy koncert w szalone show, podczas którego wydarzyć się może absolutnie wszystko.

Doskonale wiedzą o tym ci, którzy mieli okazję zobaczyć OCET podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Teraz nadeszła pora, by zaprezentować niesamowite trio jeszcze szerszej publiczności. Piosenki przemieszane z jazzowym chaosem, taneczne bity i wirtuozerskie solówki, całkowity brak zahamowań wobec ograniczeń narzucanych przez konwencje i gatunki.

Podczas koncertu grupę będzie supportować Mooryc (Live) – jeden z najciekawszych młodych polskich producentów muzyki elektronicznej, doskonale radzący sobie zarówno z tanecznymi gatunkami w rodzaju tech-house jak i z pisaniem świetnych melodii, których nie powstydziłby się James Blake.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750