Śląskie Trendy

Obserwatorium Artystyczne ENTRÉE w Teatrze Rozrywki

Do 10 lipca Teatr Rozrywki przyjmujemy zgłoszenia do Ósmej edycji Obserwatorium Artystycznego ENTRÉE.

Projekt Teatru Rozrywki ma charakter konkursu i powstał z myślą o artystach niezależnych.  Ludziach, grupach, teatrach nieinstytucjonalnych działających w obszarze teatru. – Chcemy w jednym miejscu stworzyć platformę dla działań związanych z teatrem – jego głównym nurtem a także z jego pograniczem, odmianami, różnymi konfiguracjami.  Czekamy na ludzi z pomysłem, kreatywnych twórców, którzy gotowi są podjąć wyzwanie – bo można powiedzieć, że nagroda w ENTRÉE to właśnie wyzwanie – wyjaśniają pomysłodawcy.

Nagroda jest, można powiedzieć, dwupoziomowa – bo najpierw Jury (w składzie: Ewa Dąbek-Derda, Łucja Ginko, Katarzyna Aleksander-Kmieć i Stanisław Ruksza) wybiera piątkę finalistów. Na tym etapie nagrodą jest prezentacja na Małej Scenie Teatru Rozrywki (w profesjonalnych warunkach, z profesjonalną obsługą) oraz 500 zł.
Finaliści będą prezentować zgłoszone spektakle na na scenie i wezmą udział w dyskusji, do której zaprosimy innych twórców i oczywiście publiczność. Będzie to okazja, żeby zaprezentować się również z innej strony, porozmawiać o swojej pracy, o inspiracjach i o teatrze w ogóle.

Z pośród tej piątki Jury wybierze jednego zwycięzcę, na którego czeka nasza nagroda-wyzwanie, czyli półroczna rezydencja w Teatrze Rozrywki, połączona z produkcją premierowego spektaklu oraz 1000 złotych.

Inaczej mówiąc, nagrodą główną jest praca nad premierowym spektaklem przy wsparciu naszego zespołu, z użyciem warunków technicznych Teatru Rozrywki. W ramach nagrody Teatr pomaga w produkcji dekoracji, kostiumów i niezbędnych rekwizytów. – A sam spektakl staramy się tak przygotować, by był jak najbardziej „mobilny”. Czyli żeby można go było pokazywać na różnych przeglądach, konkursach i jeździć z nim po kraju, czy po świecie – czego zawsze zwycięzcom życzymy – mówią organizatorzy konkursu.

Wystarczy przysłać  formularz zgłoszeniowy oraz nagranie spektaklu do 10 lipca 2017 roku.
Dokumenty i informacje o projekcie znajdziecie na stronie Teatru Rozrywki i na facebooku.

Dotychczasowi Laureaci

  1. Grupa Teatralna „Bez paniki”, spektakl: „Maszynopis”, premiera: „Bierzcie i jedzcie”
  2. Teatr Tańca „Navras”, spektakl: „Polemiki”, premiera: „Łupina”
  3. Ganjalyan, P. Giwer, N. Minor, M. Fejdasz, „Shakespeare it”, premiera: „Dowód Osobisty”
  4. Furu Kolektyw „Szum”, premiera: „Lipstick”
  5. Muszyński, M.K. Piekarska „Listy do Skręcipitki”, premiera: „Bubloteka”
  6. Teatr Strefa Otwarta, spektakl: „H(2)O)”, premiera: „Bez-senność”
  7. Teatr Alatyr, spektakl: „Trzej muszkieterowie”, premiera: „Rokcy Babloa”

Więcej informacji na http://www.teatr-rozrywki.pl/projekty/obserwatorium-artystyczne-entree/aktualna-edycja.html

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl