Śląskie Trendy

Nina i Paul – spektakl dla młodzieży

Już w ten weekend kolejna w tym sezonie premiera Teatru Miejskiego w Gliwicach. Tym razem Teatr przygotował coś dla tzw. „młodszych nastolatków”. „Nina i Paul” Thilo Refferta, w reżyserii Roxany Miner, to zabawna i emocjonalna historia dwójki przyjaciół, którzy, pomimo trwających wakacji, odrabiają skomplikowane lekcje życia i dorastania.


 

– Budując repertuar Teatru Miejskiego w Gliwicach od dłuższego czasu mieliśmy poczucie, że zaniedbaliśmy jedną, konkretną grupę widzów. Liczną, wrażliwą i bardzo wymagającą – nastolatków. Spektakl „Nina i Paul” jest dla nich. Mówi ich językiem – mówi do nich i o nich. Jest jak strumień niekontrolowanych myśli, pierwszych emocji, buntów i zawstydzeń, trudnych pytań stawianych sobie i światu. Historia dziewczyny i chłopca jest zapisem zaledwie kilku godzin ich życia – ale godzin, które zostawią wspomnienie na wiele lat. Pierwsza przyjaźń, pierwszy pocałunek, pierwsze – dotknięcie nieba – opisuje Daniel Arbaczewski, z działu promocji Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Reżyserką spektaklu jest Roksana Miner, absolwentka wydziału reżyserii lalkowej Akademii Teatralnej w Białymstoku. W ostatnich sezonach to nazwisko pojawia się coraz częściej na polskiej scenie teatralnej, a grafik artystki staje się coraz bardziej napięty. Jej spektakle możemy zobaczyć głównie na scenach lalkowych w całym kraju. Wśród spektakl warto wymienić takie przedstawienia jak: „Kajtuś czarodziej” i „Podwórko zaginionych zabawek (Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu), „Karmelek (Białostocki Teatr Lalek), „Paluchy i Szuflady” (Teatr Lalek w Łomży).

Twórcy:

Reżyseria: Roxana Miner

Scenariusz: Thilo Reffert

Tłumaczenie: Lila Mrowińska – Lissewska

Scenografia: Agnieszka Aleksiejczuk

Muzyka: Dawid Mazurek

Projekcje: Eyecandy Visual

Obsada: Katarzyna Domalewska (NINA), Michał Wolny (PAUL

Najbliższe spektakle:

1 lutego  (sobota) godz. 15.00 (premiera)

2 lutego (niedziela) godz. 15.00

4 lutego (wtorek) godz. 10.00

6 lutego (czwartek) godz. 10.00

7 lutego (piątek) godz. 10.00

8 lutego (sobota) godz.

Wystawienie spektaklu na podstawie licencji właściciela praw scenicznych: MERLIN VERLAG, Gifkendorf/ Niemcy

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl