Śląskie Trendy

„Niemiec płakał, jak sprzedawał” i „Sowizdrzał mnie tego nauczył” – gry miejskie

Przenieś się w czasy rewolucji przemysłowej na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim. W jednym z pokopalnianych obiektów wciel się w rolę przedsiębiorcy lub robotnika sprzed ponad 100 lat. Wykaż się umiejętnością strategicznego myślenia, sprytem, refleksem, a przede wszystkim – zaradnością!

Pasjonaci techniki i historii, poszukiwacze rozrywki, a także rodziny z dziećmi już niebawem będą mieć okazję do wzięcia udziału w dwóch grach fabularnych na żywo. Pierwsza z gier, „Niemiec płakał, jak sprzedawał” odbędzie się 26 i 27 listopada w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Druga, „Sowizdrzał mnie tego nauczył” przeprowadzona zostanie 10 i 11 grudnia w Galerii „Elektrownia” w Czeladzi. W każdym z podanych terminów gra odbędzie się dwukrotnie.

Gry inspirowane są zarówno konwencją LARP, jak i popularnymi grami planszowymi. Tematyka dotyczyć będzie XIX-wiecznej zaradności, różnych jej oblicz. Dzieląc przez chwilę losy kapitalistycznych rodów Rheinbaben i Hohenlohe, będziemy mogli wczuć się w trudną, lecz otwierającą wiele perspektyw sytuację XIX-wiecznego potentata industrialnego lub przedsiębiorcy chcącego pomnożyć swój majątek. Z kolei wcielając się w rolę robotnika, będziemy mieć za zadanie utrudniać pracę pozostałym, obarczać ich swoimi obowiązkami i uchylać się od wypełniania swoich obowiązków bez ponoszenia odpowiedzialności … Obydwie bowiem gry, przy całej swojej historycznej podbudowie, będą miały charakter humorystyczny i przewrotny.

Organizatorami gier są Siemianowickie Centrum Kultury (Park Tradycji), Towarzystwo Przyjaciół Siemianowic Śląskich i Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi. Obiekty, w których będą odbywać się gry, należą do Szlaku Zabytków Techniki – najciekawszej trasy turystyki industrialnej w Polsce. Projekt dofinansowany został z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

Szczegóły i informacje o zapisach: www.wiekpary.siemck.pl

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl