Śląskie Trendy

Niekonwencjonalne pożegnanie lata w Ruinach

Niekonwencjonalne Pożegnanie Lata” w Ruinach Teatru Victoria – 3 października 2014, start: godz. 19.00. Niekonwencjonalne, bo muzyka, którą proponujemy na tegoroczne „Pożegnanie Lata”, wymyka się wszelkim konwencjom. Będzie post-punkowo i kabaretowo, również klasycznie, a przede wszystkim – bardzo klimatycznie. Na piątkowy wieczór złożą się dwa koncerty.

Część I – MIĘŚNIE
Mięśnie to warszawski band skupiający kilka niezwykle utalentowanych osób – autorów świetnych piosenek i bohaterów niezapomnianych koncertów. W maju 2014 r. wydali swoją debiutancką płytę pod tytułem „Mięśnie” w wytwórni MTJ. Zespół prezentuje widowisko będące połączeniem post-punkowego koncertu i kabaretu. Jak podkreśla Natalia Sikora, największy walor projektu stanowi fakt, że jest on w całości autorski. – Nasze są teksty, muzyka, działamy zespołowo od podstaw i mamy mocne brzmienie – wyjaśnia.

W skład zespołu wchodzą: Jacek Beler (wokal, instrumenty dęte) – reżyser projektu, autor tekstów; Natalia Sikora (wokal) – zdobywczyni głównej nagrody w konkursie Debiutów podczas festiwalu w Opolu w 2013 r. oraz laureatka drugiej edycji telewizyjnego programu „The Voice of Poland”; Radek Rutkowski (gitara basowa); Marek Kuczyński (perkusja) oraz Krzysztof Nowicki (gitara) i Tomek Nowakowski (puzon).

Część II – PLATEAU / „PROJEKT GRECHUTA”
Gość specjalny zespołu: Janusz „Yanina” Iwański
PLATEAU zagra materiał ze swojej czwartej płyty „Projekt Grechuta” w nowych, akustycznych i nastrojowych wersjach, a gościnnie towarzyszyć im będzie wokalista, gitarzysta i były muzyk legendarnego Maanamu, twórca takich przebojów jak „Wielkie podzielenie” czy „Tolerancja” – Janusz „Yanina” Iwański. Publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w koncercie, który widzieli już widzowie w ponad 160 miastach Polski, USA i Kanady.

„Projekt Grechuta” to fenomen na polskiej scenie muzycznej – trasa koncertowa promująca ten album trwa od 2011 roku, a występy cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że kontynuowana jest już trzeci rok. „Projekt Grechuta Akustycznie” to kameralna odsłona tej trasy, trwająca półtorej godziny magiczna podróż w świat poezji i muzyki Marka Grechuty. Piosenki krakowskiego barda zostaną zagrane w nowych, często zaskakujących aranżacjach.

Zapraszamy!

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750