Śląskie Trendy

NIEBIESKI KOT Familijny spektakl – premiera

Gregory Lancaster – obrzydliwie bogaty biznesmen bez serca – dostaje od losu kolejną szansę by odmienić swoje serce. Za sprawą tajemniczego mężczyzny w jego ekskluzywnej willi pojawia się rasowy niebieski Kot, który ma za zadanie rozbudzić w nim na nowo ludzkie odruchy.

Premiera: 17 grudnia 2016, Teatr Dzieci Zagłębia, Będzin ul. Teatralna 4
Na początku, Gregory myśli tylko o tym, jak zrobić na kocie kolejny dochodowy interes: mają mu w tym pomóc: hodowczyni kotów rasowych Laura Champton oraz koci fryzjer Robert i weterynarz Allan. Jednak wraz z upływem czasu Gregory zaczyna przywiązywać się do kota a zbieg okoliczności doprowadza go do rozwiązania zagadki sprzed lat W Gregorym odżywają dawne uczucia.
Niebieski Kot, by w pełni wykonać swoje zadanie, knuje spisek z Klarnetem, Larrym i Albertem – kociakami ze schroniska.
Historia Gregory’ego to opowieść o niespełnionej miłości i odbudowywaniu swojego człowieczeństwa. Każdego z nas życie może doświadczać i demoralizować, ale zawsze gdzieś głęboko w nas tli się płomyczek dobra – czasami wystarczy przypadek, by rozniecić go na nowo… a przypadki można prowokować.
Sztuka wyłoniona w konkursie dramaturgicznym „Debiut u Dormana”
Tekst: Krystyna Jakóbczyk
Reżyseria: Przemysław Pawlicki
Scenografia: Julia Skrzynecka
Muzyka: Wojciech Kostrzewa
Obsada: Edyta Dziura, Karina Abrahamczyk – Zator, Agata Madejska, Patrycy Hauke, Jacek Mikołajczyk, Stefan Szulc, Adam E. Kwapisz, Piotr Charczuk
Obsada dziecięca: Mateusz Pak/Jakub Wilk, Maja Jędruch/Olivia Klinke, Tymon Augustyniak/Antoni Stachurka, Milena Krzoska/Weronika Bondel, Roksana Jeleśniańska

Czas: 1 godz. 20 min. (w tym przerwa)
Wiek: od 6 lat
Spektakl dofinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

www.teatr.bedzin.pl 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl