Śląskie Trendy

Natura w wielkim formacie w Poziom 511

Kojarzony z przemysłem i industrialną zabudową, Śląsk skrywa wiele niespodzianek. Jedną z nich jest niezwykła przyroda, która z pewnością zadziwi niejednego turystę, spodziewającego się tu jedynie kopalni i kominów. Stereotypowe postrzeganie regionu przełamuje wystawa fotografii „Natura 2000 w województwie śląskim”. Dotąd pokazywana w miastach, teraz przeniesie się w skalisty krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej, do hotelu POZIOM 511 (ul. Bonerów 33
, 42-440 Podzamcze k. Ogrodzieńca). Fotografie będzie można obejrzeć w dniach: 11 sierpnia – 1 września 2014.Wystawę „Natura 2000 w województwie śląskim” tworzy 30 wielkoformatowych fotografii, wykonanych przez 15 fotografików przyrody. To, co często niewidoczne dla oka lub niezauważane w codziennym biegu, zostaje zaprezentowane w dużym przybliżeniu, z niezwykłą spostrzegawczością i wrażliwością. Prezentowane na wystawie fotografie pokazują, że krajobraz województwa nie został w pełni przekształcony przez człowieka – wiele miejsc pozostaje dzikich, tajemniczych, dających schronienie różnym gatunkom zwierząt i roślin. A te, które kiedyś zostały zniszczone, po zaprzestaniu działalności przemysłowej, stanowią siedliska dla wielu cennych gatunków. 

„Natura 2000 w województwie śląskim” zostanie zaprezentowana na zewnątrz, w otoczeniu zieleni, jurajskich ostańców oraz z widokiem na piękny krajobraz krainy.

 Wstęp bezpłatny.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl