Śląskie Trendy

Nastaw ucho

Rusza „Nastaw Ucho”, czyli kontynuacja nieoczywistych koncertów, które przed trzema laty wystartowały w Gliwicach. „”Nastaw ucho – grajmy razem”” to projekt promujący osoby ze środowiska muzycznego z Gliwic oraz ze Śląska. Tym razem twórcy inicjatywy zaplanowali koncert upamiętniający tzw. Klub 27. Usłyszymy go 10 października o godz. 20.00, a transmitowany będzie z pełnej klimatu Hali Modelarskiej GZUT.


Wydarzenia zaplanowane w ramach projektu, podobnie jak w latach ubiegłych, ominą mury filharmonii i sale koncertowe,. Sam koncert też będzie nietypowy, skupiający kilkunastu muzyków – i w całości poświęcony twórczości muzyków należących do klubu 27*. Ciekawi co się stanie gdy Janis Joplin spotka na scenie Amy Winehouse, a Kurt Cobain Jima Morrisona?

Koncert odbędzie się online i 10 października transmitowany będzie z Hali Modelarskiej na terenie GZUT.  Link do wydarzenia

Podczas koncertu będzie można się na nowo odkryć dobrze znane utwory w nowych aranżacjach, w wykonaniu muzyków, którzy specjalnie na tę okoliczność połączyli siły.

Działania oraz koncert możliwy jest dzięki wsparciu otrzymanym z środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Pomysł inspirowany jest muzycznymi formami zza oceanu, które funkcjonują z powodzeniem na całym świecie. To między innymi cykle koncertowe i live sesje, takie jak Sofar, Mahogany Sessions czy Tiny Desk Concerts i podcasty KEXP.

Twórcy „Nastaw Ucho” biorą pod uwagę wiele gatunków od klasycznego rocka, przez indie pop i alternatywne brzmienia do neu jazzu. Cel jest jeden i niezmienny – chodzi o bycie bliżej muzyki na co dzień.

Grupę Nastaw Ucho tworzą muzycy i społecznicy.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: https://www.facebook.com/nastawucho/

Śląskie Trendy mają przyjemność patronować wydarzeniu.

*Czym jest Klub 27? Należą do niego wspaniali artyści grający rocka, bluesa, pop i R&B, którzy z różnych powodów zmarli w wieku 27, a wśród nich m.in. Jimi Hendrix, Janis Joplin, Kurt Cobain i Amy Winehouse.

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl