Śląskie Trendy

Nadciąga drugi kanapowy weekend!

Po raz drugi tego lata na ulicach Katowic staną kanapy, czyli symbol obywatelskiej kampanii społecznej Katowice – Miasto Gospodarz. Katowiczanie przywitają gości przybywających na festiwal Tauron Nowa Muzyka rytualną niewalutą od Kula Kato, poczęstują napojami, zaproszą do zabawy i alternatywnego zwiedzania miasta.

Obywatelska kampania społeczna Katowice – Miasto Gospodarz jest owocem zeszłorocznych spotkań organizacji pozarządowych koordynowanych przez Agencję PR Pan Pikto. Jako mieszkańcy Katowic postanowili zaopiekować się osobami, które przybywają do ich miasta na letnie festiwale muzyczne, przygotowując na tę okazję specjalne atrakcje. Do współpracy zostali zaproszeni katowiczanie oraz instytucje, restauracje, puby, ciekawe inicjatywy i wiele innych podmiotów.  Tegoroczną edycję dodatkowo wspomagają partnerzy zrzeszeni w projekcie Kula Kato, czyli sieci gościnnych miejsc posługujących się rytualną niewalutą. Jest to bon przypominający żeton, który można otrzymać w jednym miejscu, a wymienić na określoną zniżkę u dowolnego partnera Kula Kato. Rytualna niewaluta krąży po mieście podobnie jak symboliczne podarunki w rytuale Kula będącym inspiracją przy tworzeniu projektu.

– Rytualną niewalutą obdarujemy wszystkich, którzy od czwartku przybędą do Katowic na festiwal Tauron Nowa Muzyka – mówi Justyna Barańska, koordynator Katowice – Miasto Gospodarz. – Chcemy, aby nasi goście podążając szlakiem Kula Kato i kanap, mogli zwiedzić jak najwięcej ciekawych miejsc. Rytulna niewaluta i obowiązujące w zamian zniżki to nie wszystko, co przygotowaliśmy w tym roku.

Podczas weekendu festiwalowego będzie można zwiedzić śląskie podwórko, zabawić się w escape room, zjeść ogromnego naleśnika, a nawet o godzinie 15:00 będzie czekać oferta śniadaniowa. Na Mariackiej Lorneta z Meduzą ugasi pragnienie, Basiliana Italian Bistro nakarmi dobrą pizzą, a Chyba Ty Tattoo zaprosi do rozmowy o tatuażach, sztuce i oczywiście na tańsze tatuaże. Drzwi Zwane Koniem oraz Bavitto dla kinomaniaków rozstawią ekrany w plenerze. W sobotę o godzinie 13:00 aktywni będą mogli wziąć udział w rowerowej wycieczce szlakiem murali prowadzoną przez śląską aktywistkę – Urszulę Mączak. Aby dołączyć do wyprawy, należy przesłać zgłoszenie na adres: justyna.b@panpikto.pl oraz zabrać własny lub wynajęty rower. Zgłaszać można się także przy kanapie powitalnej obok dworca PKP.

Organizatorzy kampanii chcąc ułatwić festiwalowiczom poruszanie się po mieście, przy każdej kanapie będą wręczać także MikoMagazyny, zawierające informacje o atrakcjach, kampanii, Kula Kato oraz o tym, jak dotrzeć na sam festiwal.

Tagi:     ,

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl