Śląskie Trendy

Nabór do chóru Klaster w Zabrzu

1 września odbędzie się nabór do amatorskiego chóru KLASTER, od 2016 roku działającego w Zabrzu.

– Bardzo nam zależy na dotarciu przede wszystkim do osób, które już kiedyś śpiewały w chórach i mają jakieś doświadczenie, ponieważ repertuar jest dość trudny (nie chcemy zaczynać od zera). Mam świadomość, że to może być skomplikowane, dlatego próbujemy wszelkich możliwych sposobów – informuje Justyna Dziuma.

Dyrygentem chóru jest Barbara Gajek-Kraska.  Próby odbywają się w piątki od 18:30 do 21:00, w budynku Demexu przy ul. Hagera 41

Obecnie skład chóru to osoby różnych zawodów i studenci różnych kierunków, które już kiedyś śpiewały w chórach lub mające przygotowanie muzyczne. Jest ich ponad dwudziestka, ale dążą do osiągnięcia około 40-osobowego składu wykonującego zróżnicowany repertuar na wysokim poziomie.

Ponieważ jest to chór dla zapracowanych i próby są tylko raz w tygodniu, w dużej mierze opieramy działalność na samodzielnej pracy chórzystów: przed próbą są wysyłane mailem nuty oraz samouczki głosowe do przygotowania w domu i na próby przychodzimy wstępnie przygotowani. Wprowadza to zupełnie inną jakość pracy na próbach w porównaniu do czytania utworów na próbach i jak do tej pory działa bardzo dobrze, ku zachwytowi i chórzystów, i dyrygenta!

Pierwsza próba po wakacjach odbędzie się w piątek 1 września w stałej porze od 18:30 do 21:00 w Zabrzu przy ul. Hagera 41

Szczegółowa informacja o chórze wraz z próbką dźwiękową jest dostępna w poniższym linku:

http://www.choral.art.pl/index.php?vaction=chor_view&chid=1152

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750