Śląskie Trendy

Na wakacje do… Bytomia

Spędzasz tegoroczne wakacje w mieście? To może być równie atrakcyjny czas co odpoczynek nad morzem lub jeziorem. Podpowiadamy, jak spędzić cudowne lato w Bytomiu.

 


Odpoczynek na łonie natury

Miłośnikom spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu polecamy bytomskie parki. Warto odwiedzić Suchogórski Labirynt Skalny, bogaty w dolinki i wąwozy oraz liczne pagórki. Przebiega przez niego czerwony szlak turystyczny, którym możemy wybrać się w pasjonującą wędrówkę po wyrobiskach pogórniczych i grzędach skalnych. Szczególnie ciekawym miejscem jest zabytkowy Park Fazaniec, który swoją nazwę zawdzięcza prowadzonej tu kiedyś hodowli bażantów (niemieckie słowo „Fasan” oznacza właśnie bażanta). Spodoba się zwłaszcza pasjonatom ornitologii, bo swoje siedliska mają w nim m.in.: dzięcioł duży, kowalik, zięba, sikorka oraz zgodnie z nazwą – bażant. Ptaki można podglądać także w Żabich Dołach, gdzie znajduje się 6 czatowni do obserwacji oraz tyle samo pomostów edukacyjnych. Poza tym to świetny teren rekreacyjny do spacerów czy jazdy na rowerze.

Wakacje na sportowo

Na fanów aktywnego wypoczynku czekają w Bytomiu różnorodne atrakcje. To nie tylko wspomniane wyżej parki (a jest ich w naszym mieście dużo więcej) i wspaniałe trasy rowerowe. W Armada Golf Club można poćwiczyć trafianie w dołki – pole w Bytomiu jest wyzwaniem zarówno dla golfistów początkujących, jak i zaawansowanych. Trafianie do celu można potrenować również w Pin-Up!: do wyboru jest gra w bilard oraz kręgle. Wolicie wspinaczkę? Wyścigi po pionowym basenie, zupełnie legalne wspinanie po elewacji budynku czy meblach – to czeka na miłośników zabawy w Centrum Wspinaczkowym City Climb Bytom. Tych, którzy potrzebują adrenaliny zachęcamy do odwiedzenia Laserhouse, czyli areny do gry w laserową odmianę paintballa. A w wyjątkowo gorące dni warto skoczyć do Parku Kachla, gdzie znajduje się odkryty basen miejski, w którym można nie tylko popływać, ale też się ochłodzić.

Atrakcje dla najmłodszych

Małym miłośnikom pociągów spodoba się wycieczka kolejką wąskotorową. Ta bytomska to najstarsza czynna linia kolei wąskotorowej na świecie. Zaczyna bieg na dworcu głównym, a jej trasa to 21 km. Ciekawym maluchom można pokazać Miniarboretum przy parku miejskim, gdzie rośnie wiele egzotycznych gatunków roślin, pochodzących z różnych rejonów świata. W centralnej części znajduje się oranżeria z wyjątkowymi okazami roślin, ptaków i gadów. Wiele atrakcji czeka także na dzieci w Muzeum Górnośląskim, które przez całe wakacje, aż do 28 sierpnia, organizuje warsztaty w muzealnym ogrodzie. Na każdy tydzień wakacji przygotowano inny temat np. „Egipskie wakacje z archeologią”, „Pomaluj sobie zabawkę” lub „Roślina u lekarza”. Na warsztaty obowiązują zapisy w Dziale Edukacji Muzeum (tel 32 281 82 94).

Zaplanuj letni odpoczynek w Bytomiu. Czeka wiele atrakcji, dzięki którym nie będziesz się nudzić.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl