Śląskie Trendy

Na dachu Supersamu THE PARTY IS OVER

Jak to powiedzieć, że to już ostatni tego lata koncert na dachu katowickiego Supersamu? Lepiej nic nie mówić, tylko w sobotę (31 sierpnia) posłuchać zespołu BUKOWICZ oraz – jak to idealnie pasuje – duetu THE PARTY IS OVER.


Dziesiątą odsłoną sobotnich koncertów Supersam zamyka bardzo udany wakacyjny projekt muzyczny.  Dom handlowy zrealizował go we współpracy z instytucją kultury Katowice Miasto Ogrodów. Czternaście zespołów i solowych artystów, którzy zaprezentowali się na dachu, to laureaci dotychczasowych edycji katowickiego projektu Dzielnica Brzmi Dobrze.

31 sierpnia od godz. 19:00 strefa relaksu raz jeszcze zabrzmi dobrze za sprawą tria Bukowicz oraz duetu The Party Is Over.

Bukowicz to powiew zimnej fali w połączeniu z shoegazem i dream popem. Projekt zainicjował w 2015 roku Jakub Buczek (wokal, gitara). Wraz z nim zespół tworzą: Aneta Maciaszczyk (klawisze, wokal, sampler) oraz Michał Warzecha (bas). Bukowicz to rodzaj melancholii, który znosi się naprawdę dobrze, ponieważ brzmienie zawarte w każdej z piosenek hipnotyzuje. Ciężar kompozycji został odpowiednio wyważony. Uwagę zwraca ich melodyjność, a także fantastyczne brzmienie gitar.

The Party is Over to pochodzący z Katowic duet tworzący nowoczesne electro. Michał i Daria rozpoczęli współpracę w 2016 roku, mając na koncie indywidualne muzyczne sukcesy. Michał, głównie na polu rocka, Daria – jazzu i soulu. Doświadczenie tych klasycznych gatunków słychać w kompozycjach Michała
i imponującej skali głosu Darii. Muzyka The Party Is Over łączy klubową energię, zmysłowy vibe i taneczną lekkość. Ich koncerty zaskakują klimatem rodem z klubów techno, gdzie świdrujące syntezatory mieszają się z intrygującym wokalem i rzetelnie wyrzeźbionym basem.

Letnią strefę rozrywki i relaksu Super Summer zaprojektowała znana śląska pracownia – KOLEKTYW MUSK. Strefa jest wyposażona w wygodne leżaki, a pastelową kolorystyką nawiązuje do najcieplejszej pory roku. Można tu odpocząć w otoczeniu dachów katowickich kamienic, a w dniach wydarzeń posmakować ziemniaczanych – i nie tylko – specjałów serwowanych przez ekipę KROYONE.

Udział w koncertach jest bezpłatny.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl