Śląskie Trendy

Muzykanci czyli wOda do radości

Zabawna lekcja muzyki w wykonaniu „Muzykantów”, w tym znanego w Gliwicach Piotra Chlipalskiego, to znakomita propozycja na piątkowy wieczór.  Teatr scena C ze spektaklem „Muzikanty” wystąpi dwukrotnie – 23 i 30 maja o godz. 18.30 na gliwickim Rynku. Okazją do wystawienia widowiska jest 10-lecie akcesji Polski do Unii Europejskiej, a tym samym usankcjonowania projektów PWiK Sp. z o.o. w Gliwicach.

„Muzikanty” to z jednej strony koncert, z drugiej widowisko. Zdecydowanie zabawna lekcja muzyki na kilkanaście instrumentów w rękach dwóch wędrownych grajków. Na Rynku zagoszczą chińskie erhu, afrykańskie kazoo, odrobinę podrasowane skrzypce i ukulele, ale także własnej konstrukcji: kontrabas z miotły, fujarki z rurek PCV, bęben (stopa) z walizki, bongosy z garnków i instrumenty perkusyjne ze sprzętów AGD. A wszystko to w oparciu o elektroniczne efekty i techniki live loopingu.

Muzykanci odbywają podróż od starochińskich melodii ludowych przez światowy folk, europejską muzykę klasyczną, jazz i hity dwudziestowiecznej muzyki rozrywkowej, aż po najnowsze dokonania rynku muzycznego. Zatrzymując się po drodze w „Odzie do radości”.

Od chwili powstania, gliwickie PWiK wyznaczyło sobie cel: ekologia. Jednak nie byłoby możliwe, zrealizowanie wielomilionowych inwestycji bez odpowiedniego wsparcia. I właśnie w tym zakresie w sukurs pospieszyły fundusze unijne. Do dnia dzisiejszego na projekty związane z rozwojem gospodarki wodno-ściekowej PWiK pozyskało już ponad 200 milionów złotych z Unii Europejskiej!

 muzikanty_presshost-3

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl