Jeszcze zaledwie przez kilka dni zwiedzanie Muzeum Śląskiego będzie bezpłatne. Warto zamienić dzień na kąpielisku na dzień spędzony na zwiedzaniu tego wyjątkowego obiektu. Zarówno pod względem architektonicznym, jak i w zakresie prezentowanej ekspozycji, Muzeum Śląskie ma do zaoferowania wiele estetycznych doznań. Szlak historii, przygotowany na miarę współczesnego odbiorcy, interaktywny, bogaty w dźwięki, obrazy i multimedia, dostarczy każdemu zwiedzającemu, niezależnie od wieku, nie tylko wiedzę o Śląsku, ale też bogaty wachlarz bodźców.
Popielniczka z petami na ścianie, maluch wypełniony papierosami, peerelowski wieżowiec z wielkiej płyty, zaglądając w okna którego podglądać możemy życie sprzed kilku zaledwie dekad. Ale też mniej zabawne fragmenty historii – wojna, plebiscyty, powstania, wojna… I dawne dzieje… czasy, i dawniejsze… Wszystko, co ważne znaleźć można na ekspozycji w Muzeum Śląskim. Bez zbędnego wartościowania, w zrównoważonym przekazie.
Ekspozycja Muzeum Śląskiego znajduje się pod ziemią. I jakżeby inaczej! Wszak taka lokalizacja jest jak najbardziej właściwa dla tego regionu, w którym spora część życia wielu mieszkańców upływała w podziemnych tunelach kopalni. Echa tych miejsc również odnajdziemy w Muzeum. A do tego, na zakończenie zwiedzania, wjechać możemy windą na szyb – wieżę widokową górującą nad Katowicami, a dokładniej – nad niezwykłym miejsce, jakim jest strefa kultury, z budynkami MCK i NOSPR.
Zachęcamy do zwiedzania. Również rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych zwiedzających zostało bowiem przygotowane wiele atrakcyjnych form przekazywania wiedzy o historii regionu.