Śląskie Trendy

Muzeum Śląskie za darmo do sierpnia

Jeszcze zaledwie przez kilka dni zwiedzanie Muzeum Śląskiego będzie bezpłatne. Warto zamienić dzień na kąpielisku na dzień spędzony na zwiedzaniu tego wyjątkowego obiektu. Zarówno pod względem architektonicznym, jak i w zakresie prezentowanej ekspozycji, Muzeum Śląskie ma do zaoferowania wiele estetycznych doznań. Szlak historii, przygotowany na miarę współczesnego odbiorcy, interaktywny, bogaty w dźwięki, obrazy i multimedia, dostarczy każdemu zwiedzającemu, niezależnie od wieku, nie tylko wiedzę o Śląsku, ale też bogaty wachlarz bodźców.

Popielniczka z petami na ścianie, maluch wypełniony papierosami, peerelowski wieżowiec z wielkiej płyty, zaglądając w okna którego podglądać możemy życie sprzed kilku zaledwie dekad. Ale też mniej zabawne fragmenty historii – wojna, plebiscyty, powstania, wojna… I dawne dzieje… czasy, i dawniejsze… Wszystko, co ważne znaleźć można na ekspozycji w Muzeum Śląskim. Bez zbędnego wartościowania, w zrównoważonym przekazie.

Ekspozycja Muzeum Śląskiego znajduje się pod ziemią. I jakżeby inaczej! Wszak taka lokalizacja jest jak najbardziej właściwa dla tego regionu, w którym spora część życia wielu mieszkańców upływała w podziemnych tunelach kopalni. Echa tych miejsc również odnajdziemy w Muzeum. A do tego, na zakończenie zwiedzania, wjechać możemy windą na szyb – wieżę widokową górującą nad Katowicami, a dokładniej – nad niezwykłym miejsce, jakim jest strefa kultury, z budynkami MCK i NOSPR.

Zachęcamy do zwiedzania. Również rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych zwiedzających zostało bowiem przygotowane wiele atrakcyjnych form przekazywania wiedzy o historii regionu.

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl