Śląskie Trendy

Muzeum Ognia jednym z najciekawszych muzeów świata

Muzeum Róży w Pekinie, Len Lye Centre w Nowej Zelandii czy muzeum sztuki The Broad w Los Angeles – takie obiekty znalazły się między innymi na liście stworzonej przez ekspertów architektonicznego serwisu contemporist.com. Wśród 13 wyróżnionych obiektów muzealnych jest również jeden z Polski – Muzeum Ognia zlokalizowane w Żorach.

Jak wskazują twórcy zestawienia, pojawiły się w nim muzea, które są warte odwiedzenia nie tylko ze względu na eksponaty czy dzieła sztuki, które znajdują się w ich wnętrzu, ale również wyjątkową architekturą.

Muzeum Ognia zyskało uznanie autorów serwisu contemporist.com głównie ze względu na bryłę nawiązującą do ognistych płomieni oddających tragiczną historię miasta oraz jego kilkukrotne odradzanie się po ogromnych pożarach na przestrzeni wieków.

Żorskie Muzeum to obiekt powstały w 2014. Na przestrzeni 2 lat funkcjonowania zdobywał liczne nagrody architektoniczne. Ta niezwykła budowla kryje w sobie równie fantastyczne wnętrze: to unikalne połączenie nowoczesnej formy z fascynującym podziemiem, w którym zgromadzono wiedzę na temat żywiołu ognia. W zeszłym roku muzeum odwiedziło ponad 55 tys. gości z całego kraju.

Muzeum Ognia znajduje się w grupie obiektów zarządzanych przez spółkę Nowe Miasto. Uzupełniają ją: Miasteczko Westernowe Twinpigs oraz Park Wodny Aquarion.

http://www.contemporist.com/13-architecturally-amazing-museums/

Zdjęcia: Mariusz Kuźniak

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl