Śląskie Trendy

Motylarnia w Jaworzu rozwinęła skrzydła

W sobotę, 19 września w Jaworzu (powiat bielski), w Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej otwarta została motylarnia. Docelowo zamieszka w niej 400 tych pięknych owadów.


Motyle znalazły swój dom w kopule sferycznej o średnicy 9,5 m i wysokości 4,75 m. Obecnie znajduje się w niej 200 okazów. Populacja podwoi się, ponieważ już teraz znajduje się w niej coraz więcej larw i jaj. Oprócz motyli, w Motylarni znajduje się również ok. 300 straszyków, a także chrząszczy i modliszek. Zamieszkały w niej także mrówki parasolowate.

Duże wrażenie na odwiedzających robią inkubatory dla larw motyli i formikarium, czyli mrówkarium. Ekspozycję dopełnia bogata roślinność.

Jak czytamy na stronie Urzędu Gminy w Jaworzu, powstanie motylarni było możliwe dzięki 200 tys. zł bezzwrotnej dotacji z funduszy UE. Resztę, czyli 210 tysięcy, przekazane zostało Muzeum z budżetu gminy.

Motylarnia stanowi część Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej. Oba ciekawe punkty na mapie turystycznej regionu da się więc zobaczyć za 15 złotych (osoby dorosłe) i 10 złotych (dzieci).

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl