Śląskie Trendy

Motocyklowa Noc Kwiatu Paproci

2020 rok jest szczególny. Od jego samego początku spotyka nas szereg zaskakujących i porażających informacji, zdarzeń i ograniczeń. Czas jednak przełamać złą passę i wspólnie, w gronie doborowych motocyklistów pięknie wejść w lato. Motocyklowa Noc Kwiatu Paproci  tym razem odbędzie się 20 czerwca, w najkrótszą noc 2020 roku! Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Śmiercioodporni.


Razem i wspólnie, ramię w ramię, uczestnicy będą szukać kwiatu paproci, który zakwita tylko w tę wyjątkową noc, wyglądać ognisk, które rozpalają tradycyjni Słowianie w trakcie przesilenia letniego czy też celebrować Noc Świętojańską.

– System wartości i wierzenia odkładamy na bok, przede wszystkim chcemy, by w doborowym gronie wybrać się w jedno z ciekawszych miejsc w regionie – piszą organizatorzy.

JAK BĘDZIE TO WYGLĄDAĆ?
Organizatorzy zapraszają na plac manewrowy (ul. Cmentarna, Gliwice) już od godziny 18.00. Będzie okazja, aby się wspólnie poznać, wymienić doświadczeniami, przegadać motocyklowe obostrzenia w czasach pandemii i przede wszystkim wspólnie rozpocząć celebrację lata. Będzie można także zjeść coś z grilla – za dowolną darowiznę na rzecz Stowarzyszenia Śmiercioodporni.
Wraz z zachodem słońca (czyli najpóźniej o 20.59) uformowane zostaną kolumny motocyklowe pilotowane przez przedstawicieli Stowarzyszenia.

-Wspólnie wybierzemy się do Piekar Śląskich na Kopiec Wyzwolenia, gdzie będziemy wyglądać ognisk, kwiatów paproci czy też innych znanych symboli lata – wyjaśniają organizatorzy. – Stamtąd rozjedziemy się do domów – dodają.

Termin: 20 czerwca 2020, godz. 18.00-0.00
Miejsce: MotoRat – plac manewrowy (Zabrze, ul. Knurowska / Gliwice, ul. Cmentarna)

INFORMACJA EPIDEMICZNA OD ORGANIZATORÓW!
Z racji wciąż trwającego zagrożenia epidemicznego jesteśmy zmuszeni wprowadzić dodatkowe obostrzenia zgodne z przepisami prawa.
Obowiązuje limit 150 osób uczestniczących w przedsięwzięciu. Co oznacza możliwość uczestniczenia tylko 130 gości, bowiem pozostałe 20 osób to obsługa i zabezpieczenie imprezy.
Nalegamy na zastosowanie dystansu społecznego, czyli utrzymywania odpowiednich odległości.
Obligatoryjnie nakładamy obowiązek zasłaniania twarzy maskami, chustami czy kominami w trakcie całej imprezy.
Nalegamy do dezynfekcji dłoni. Odpowiednie środki udostępnimy.

Program:
18.00 – zbiórka uczestników na placu manewrowym przy ul. Cmentarnej w Gliwicach
20.00 – odprawa dla uczestników, przedstawienie zasad bezpieczeństwa, poruszania się w kolumnie motocyklowej i zachowania na wypadek podziału kolumny
20.45 – wyjazd pierwszej kolumny i kolejnych co 90 sekund – Uwaga! Trasa będzie wytyczona nieco okrężnie!
21.30 – planowany dojazd ostatniej kolumny do Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich
23.00 – rozjazd do domów “na własną rękę”

Więcej informacji na facebookowej stronie wydarzenia.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl