Śląskie Trendy

Moc industrialnych atrakcji w Fabryce Porcelany

Już w najbliższą sobotę Fabryka Porcelany udostępni swój teren i budynki uczestnikom Industirady. W tym roku na odwiedzających czekają warsztaty z tworzenia porcelany, wystawy, pokazy zdobienia i wypalania porcelany oraz zabawy i pyszne potrawy serwowane przez bistro.

Fabryka Porcelany i Porcelana Bogucice zaprezentują i przybliżą proces powstawania porcelany. W tym dniu udostępniona zostanie ścieżka zwiedzania prezentująca historię Fabryki Porcelany i proces jej tworzenia, w jej skład wchodzą wystawy: Porcelana Firmowa, Technologia Produkcji Porcelany oraz ścieżka prezentująca wszystkie budynki. Tradycyjnie już będzie można zapoznać się z procesem tworzenia, zdobienia i wypalania porcelany organizowanego przez Porcelanę Bogucice i skorzystać z możliwości osobistego uczestnictwa w warsztatach. Wystawa grupy fotograficznej PROJEKTU NATECHWILE zaprezentuje fotografie związane z tematem industrialnych pejzaży, maszyn, przestrzeni, detali i skojarzeń, o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy. Tradycyjnie już będzie można zapoznać się z procesem tworzenia, zdobienia i wypalania porcelany organizowanego przez Porcelanę Bogucice i skorzystać z możliwości osobistego uczestnictwa w warsztatach. Słuchacze sekcji plastycznej Uniwersytetu III Wieku z Łaz poprowadzą dla uczestników kreatywne warsztaty z projektowania swoich produktów porcelanowych. Firma Veotech zaprezentuje jak tańczy ogień w rytm muzyki i jak działa głośnik plazmowy. Dodatkowo o godzinie 12.00, 13.00 oraz 16.00 odbędzie się zwiedzanie z przewodnikiem.Na uczestników oprócz atrakcji zorganizowanych przez Fabrykę i partnerów czeka Bistro Prodiż ze swoimi smakołykami i pizzą pieczoną w piecu zlokalizowanym w dawnym kominie Fabryki. Dla najmłodszych przygotowany zostanie kącik zabaw oraz miejsce relaksu przy kominie.

W dniu Industriady do Fabryki będzie dojeżdżał autobus linii 940, kursujący spod dworca PKP w Katowicach oraz ze okazaniem specjalnego kuponu dostępnego w punktach uczestniczących w Industriadzie uczestnicy Święta będą mogli za darmo korzystać z Kolei Śląskich. Przystanek kolejowy zlokalizowany najbliżej Fabryki to Katowice Zawodzie.

Wszystkie atrakcje zaczynają się o godzinie 12.00.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl