Śląskie Trendy

Mistrzowie Architektury – wykład João Gomes da Silva

W siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Katowicach (ul. Dyrekcyjna 9), w cyklu Mistrzowie Architektury ugoszczony zostanie João Gomes da Silva. 9 kwietnia (w czwartek) o godz. 18.30 architekt poprowadzi wykład.

João Gomes da Silva z Global Arquitectura Paisagista może nie stoi w pierwszej linii znanych portugalskich architektów, ale nie sposób nie zauważyć jego projektów, chociażby w samej Lizbonie. Interwencja na zamku São Jorge czy ścieżka rowerowa wzdłuż lizbońskiego wybrzeża urzekają swoją ascetyczną linią, minimalistycznym wyglądem materiału i oszczędnością detalu. Architekt tworzy krajobrazy uporządkowane, wolne od chaosu i niekonsekwentnych decyzji projektowych. W jego przestrzeniach każdy po prostu czuje się dobrze.

O João Gomesie da Silva można by mówić wiele – o jego licznych nagrodach, kolaboracjach i projektach. Jednak chcąc poznać jego twórczość oraz podejście projektowe, najlepiej przyjść na wykład i na własną rękę zagłębić się w świat słonecznej architektury Portugalii.

Serdecznie zapraszamy na kwietniowy wykład João Gomesa da Silva, który odbędzie się już 9 kwietnia o godzinie 18.30 w Sali Audytoryjnej ING Banku Śląskiego, przy ulicy Sokolskiej 34 w Katowicach.

Prosimy o potwierdzenie chęci udziału w wydarzeniu drogą mailową: biuro@sarp.katowice.pl. Osoby zarejestrowane w ten sposób mają pierwszeństwo wejścia. Sala wykładowa będzie otwarta od godz. 18.00. Rezerwacje miejsc obowiązują do godziny 18.15. Później wpuszczamy wszystkich chętnych, aż do zapełnienia sali.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl