Śląskie Trendy

Miłość czyni cuda – premiera GTM

Miłość czyni cuda, premiera 13 września w Ruinach Teatru Victoria. Niezaprzeczalnie, muzyka żydowska ma w sobie ten rodzaj piękna, który nie pozostawia obojętnym. Już sam ten fakt rodzi zainteresowanie nową produkcją GTM, którą w połowie września zobaczyć będzie można w Ruinach. To niemal wymarzone miejsce dla podobnych historii. Historii, która na tle dziejów środowiska żydowskiego w małym polskim miasteczku (akcja dzieje się w Ciechocinku oraz miasteczku Brody) odpowiada na pytanie: co ma decydować o skojarzeniu dwojga ludzi na całe życie, miłość czy swaty?

Twórcy obiecują nam opowieść pełną humoru, ale również wątków lirycznych. Oczekiwać mamy klimatu tradycji żydowskich, ale wyrażonych współczesnym tańcem.

Tradycja żydowska wyrażona współczesnym tańcem, muzyką i śpiewem. Musical „Miłość czyni cuda” w dowcipny i żywiołowy sposób opowiada dzieje żydowskiego środowiska w małym polskim miasteczku. Co ma decydować o skojarzeniu dwojga ludzi na całe życie? Miłość czy swat? Przedstawienie skrzy się humorem, nie brak w nim również wątków lirycznych i głębszych emocji, poprzez które prowadzi widzów piękna muzyka. Akcja rozgrywa się na początku XX wieku w kurorcie Ciechocinek oraz miasteczku Brody. Spektakl wystawiony w magicznej przestrzeni Teatru Victoria z pewnością nabierze dodatkowych walorów artystycznych.

Producent i właściciel spektaklu: Rosco Polska Sp. z o.o. reprezentowana przez prezesa Aloisa Rostka

Autor tekstu i piosenek: Ewa Warta-Śmietana
Współpraca artystyczna:  Alois Rostek
Kompozytor: Waldemar Król

Reżyseria: Artur Hofman
Kierownictwo muzyczne: Przemysław Neumann
Choreografia: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska
Dekoracje i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Kierownik produkcji: Łukasz Mitka
Asystent reżysera: Katarzyna Wysłucha
Asystent kierownika muzycznego: Adam Domurat

gtm_milosc_czyni_cuda_afisz_b1_druk

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl