Śląskie Trendy

Mikołaj i Jarmark na Rynku w Gliwicach

Jarmark Bożonarodzeniowy na gliwickim Rynku rozpocznie się w czwartek, 6 grudnia. Od godz. 12.00 swoje podwoje otworzą jarmarczne kramy, a od 16.00 rozpocznie się mikołajkowa impreza. Będzie również okazja do przejażdżki barwną wiedeńską karuzelą.


6 grudnia z koncertem gwiazdkowym wystąpią Maria Tyszkiewicz, Artur Chamski i Jerzy Grzechnik, aktorzy Teatru Buffo. Dzień później, w piątek 7 grudnia, usłyszeć będzie można show skrzypcowe. Z kolei 8 grudnia wystąpią góralska kapela Beskid oraz gospelowy zespołu Tree of Sounds.

Najmłodszych ucieszą spacerujące po płycie Rynku maskotki Świnki Peppy i Myszki Miki, a także możliwość przejażdżki piękną karuzelą zdobioną w stylu retro. Będą też pokazy taneczne w klimatach bożonarodzeniowym i irlandzkim.

Od 6 do 23 grudnia codziennie czynne będą  stoiska handlowe. W tygodniu będziemy mogli zrobić w nich zakupy od godz. 12.00 do 18.00,a w weekend – do 19.00. W domkach jarmarcznych czekają na nas biżuteria, ozdoby świąteczne, rękodzieło i ceramika, a także  smakowite  pierniki, miody, wędliny i sery. Oczywiście, rozgrzewkę zapewnią ciepłe napoje, w tym aromatyczne grzane wino.

 

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl