Śląskie Trendy

Migawka – wystawa w bielskiej BWA

W bielskiej galerii BWA otwarta została wystawa laureatów konkursu fotograficznego Klubokawiarnia Aquarium, zatytułowana „Migawka 2014”.

„Migawka”, to konkurs fotograficzny organizowany od 10 lat przez Młodzieżową Radę Miasta Bielska-Białej. Konkurs adresowany jest do amatorów fotografii – osób, które nie ukończyły 25 roku życia i nie zajmują się fotografią zawodowo.

Na tegoroczną edycję „Migawki 2014″ nadesłano 552 zdjęcia wykonane przez 89 fotografów. Prace oceniane były w czterech kategoriach: „Emocje”, „Sztuka uliczna”, „Kontrasty” oraz „Absurdy”. W skład jury konkursu weszli: Jan Dzida – przewodniczący Komisji Edukacji i Kultury Rady Miejskiej, Andrzej Baturo – artysta fotografik, prezes Fundacji Centrum Fotografii, fotograficy Joanna Chudy i Lucjusz Cykarski, a także Karolina KorzeniowskaWojciech Wrona i Sebastian Wójcik – reprezentujący Komisję Kultury Młodzieżowej Rady Miasta. Podczas czerwcowej VIII sesji Młodzieżowej Rady Miasta oficjalnie ogłoszono wyniki konkursu.

W kategorii „Emocje” najwyżej oceniono zdjęcie Justyny Gluzy, w kategorii „Kontrasty” najlepsze zdjęcie wykonała Marta Walla, w kategoriach „Sztuka uliczna” i „Absurdy” zwyciężyłaMonika Wojtylak.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl