Śląskie Trendy

Mercedes-Benz Show – ikony motoryzacji w Silesia City Center

Pierwszy pojazd napędzany silnikiem spalinowym, legendarny Benz Patent-Motorwagen Nummer 1, rajdowy wóz Victora Hemery’ego z 1908 roku, obok Mercedes pierwszego prezydenta Czechosłowacji Masaryka. W dniach 9-28 października Silesia City Center zaprasza na Mercedes-Benz Show – wystawę legend motoryzacji. 20 niezwykłych i unikalnych samochodów zachwyci nie tylko fanów Mercedesa.


Na naszej wystawie Mercedes-Benz Show zaprezentujemy samochody z prywatnej kolekcji Ladislava Samohýla. Czeski kolekcjoner w swoim posiadaniu ma ponad 300 zabytkowych pojazdów. My pokażemy najciekawsze z nich. Jest to propozycja nie tylko dla miłośników motoryzacji, ale również dla koneserów pięknego designu i historii – mówi Iwona Mroczek, dyrektor Silesia City Center. Wartość tych ekskluzywnych aut jest astronomiczna – dodaje dyrektor SCC.
Odwiedzający w tych dniach Silesia City Center będą mogli zobaczyć wiele legendarnych modeli firmy Mercedes-Benz, a niektórzy nawet doświadczyć przejażdżki ikoną motoryzacji, pierwszym na świecie trzykołowym pojazdem z silnikiem spalinowym i elektrycznym zapłonem – Benz Patent – Motorwagen Nummer 1. Auto zostało opatentowane w 1886 roku przez Karla Benza, a replika, która znajduje się na wystawie jest w pełni sprawna – może osiągnąć maksymalną prędkość 16 km/h. Ciekawostką jest fakt, że w tamtych czasach paliwo do tego modelu można było kupić tylko w aptece. Przejażdżka takim wozem będzie prawdziwą atrakcją wystawy!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl