Śląskie Trendy

Męki Hioba i innych w Szybie Maciej

W niedzielę, 22 marca o godz. 18 zapraszamy do zabrzańskiego Szybu Maciej (ul. Srebrna 6) na spektakl MĘKI HIOBA I INNYCH. Sztuka zaprezentowana zostanie w niezwykłej przestrzeni sali na poziomie 9.60 w zabytkowym Szybie Maciej.

MĘKI HIOBA I INNYCH.

Człowiek to istota złożona, która do istnienia potrzebuje nie tylko tlenu, jedzenia czy snu, ale i akceptacji czy zrozumienia. Jednak, co obrazuje spektakl Teatru Obecności, aby zostać wysłuchanym nie wystarczy tylko mówić. W pierwszej części poznajemy dwie siostry, które spotykają się po latach. Na wierzch wypływają żal, niewyjaśnione sprawy, wzajemne pretensje. Druga część przenosi nas w inny wymiar. Różne charaktery, różne problemy. Uczta. Co to jednak za uczta na której nikt nie chce ze sobą rozmawiać? A do tego wszystkiego tajemnicze postaci Gwiazdki, barmana/kamerdynera i samego Hioba. Prawdziwy kocioł historii i osobowości.

Jakie męki przechodzą bohaterowie? Czy ich spotkania przyniosą ich kres?

Jeden stół, dwa spotkania, inne problemy, te same potrzeby. W pierwszej odsłonie dialog, w drugiej seria monologów. Różne postawy bohaterów spotkań. W pierwszym słuchają się wzajemnie. W drugim –

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl