Śląskie Trendy

Maszkary Śląskiej Architektury

Furheart Gallery (Chorzów, ul. Wolności 15)ogłasza plebiscyt na najgorsze Maszkary Śląskiej Architektury, które powstały w ostatniej dekadzie. Organizatorzy zachęcają do przesyłania własnych propozycji. Jury składające się z architektów wybierze te NAJPASKUDNIEJSZE. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 30 października o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 13 listopada.

Agnieszka Kowalska napisała kiedyś w Gazecie Wyborczej artykuł pod tytułem: „Uwaga, Architekt!”, który zaczyna się od zdania: „Polscy architekci mają wiele grzechów na sumieniu”. No więc jakie są grzechy architektów? – MASZKARY, czyli budynki obrzydliwe, kuriozalne, śmieszne, tragiczne, wywołujące histeryczny śmiech i płacz, dreszcze i ciarki wstydu. MASZKARY, które co jakiś czas powstają w naszych miastach. Z okazji zbliżającego się Halloween, trochę z przymrużeniem oka, Furheart Gallery chce przywołać te najstraszniejsze Maszkary. Chce stworzyć ranking Maszkar, a najstraszniejsze egzemplarze pokazać podczas wystawy Maszkary Śląskiej Architektury.

Plebiscyt w kategoriach:
– budynek mieszkalny
– budynek biurowy
– budynek użyteczności publicznej
– budynek sakralny
– przestrzeń publiczna
– renowacja
– wnętrze
– najzabawniejsza wypowiedź architekta
– najdziwniejsza nazwa biura architektonicznego

Propozycje przesyłajcie na mail: gallery@architecturesnob.pl, lub w komentarzach pod wydarzeniem na facebooku: https://www.facebook.com/events/1671522943088742/.

Wśród wszystkich głosujących rozlosowane zostaną cenne nagrody.

Ogłoszenie wyników już 30 października podczas WIELKIEJ GALI MASZKAR. Wtedy przyznane zostaną nagrody oraz GRAND PRIX – Śląski Maszkaron.

Źródło: https://www.facebook.com/events/1671522943088742/

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750