Śląskie Trendy

Maski, które komentują czas

Takie mamy czasy, że potrzeba otaczania się rzeczami pozostającymi w zgodzie z zasadami porządnego designu znalazła ujście w projektowaniu masek. Jakby nie patrzeć, są pierwszym, co w naszym obecnym wyglądzie rzuca się w oczy. Zasłaniają to, co piękne w naturze – nasze twarze. Jeśli już zatem musimy je nosić (a musimy, dla zdrowia naszego i innych), niech będą niezwykłe. Niech wyróżniają się, mają charakter, rzucają na kolana. Dla nas listę tych cech wyczerpują maseczki szyte przez gliwiczan, a sygnowane marką EMASK.


– Proponujemy maski, które komentują czas, bo ten kazał nam wyjąć z dna szafy maszyny do szycia i wymyślić maski, które – mamy nadzieję – zachęcą was do ich powszechnego zakładania i noszenia. Innymi słowy – dbania o siebie i innych. Drukujemy na maskach teksty, które mają was wesprzeć, ośmielić, trochę oswoić z sytuacją.
Maseczki mają szałowe kolory, co dodaje energii, są też czarne, bo wiadomo, że ten kolor nigdy nie wyjdzie z mody, nawet w czasach zarazy – piszą na stronie sklepu pomysłodawcy emasek.

Zespoł EMASK tworzą: Anna Liszewska, Małgorzata Katafiasz i Jerzy Rożałowski. Szyte przez nich maski nie tylko zdobią. Są też formą cegiełki, dokładanej przez autorów pomysłu do bezpieczeństwa medyków. Część dochodu ze sprzedaży każdej „emaski” przeznaczona jest bowiem na wykonanie „białych maseczek” dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników oraz służb dbających o czystość i porządek.

– Praca i sprzedaż mają uratować nasze miejsca pracy, bo z dnia na dzień większość zleceń przestała być aktualna i nie wiemy, kiedy to się zmieni. Jednak nie damy się koronawirusowi zmieść z rynku, co dziś oznacza – z życia. Zmieniliśmy nasze nastawienie i chcemy „emaskami” zmienić wasze – piszą gliwiczanie.

Maski zamówić można na stronie: https://emask.pl/. 

Do kupienia również maska z projektem Wytwory Joanna Star, a także maseczki dla dzieci.

Fot. Marcin Kura Korczak/Digifoto @Małgorzata Katafiasz

Producentem emasek jest Butik Reklamowy

ul. Zwycięstwa 41/43
44-100 Gliwice
tel. + 48 505 505 988
mail: emask@emask.pl

MIEJSCE ODBIORU OSOBISTEGO (tu odbierzecie tylko zamówione wcześniej maseczki):

Digital Foto
ul. Studzienna 3
44-100 Gliwice,Godziny otwarcia:
Pn-Pt: 8.00-16.00
Sb: nieczynne

#zostanwdomu

ale jeżeli musisz wyjść do pracy, do sklepu czy pomóc potrzebującym – włóż maskę.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl