Śląskie Trendy

Marina świętuje 6. urodziny

Marina Gliwice, przystań, która otworzyła Gliwicom drogę wodną na świat, obchodzić będzie już 6. urodziny. Z tej okazji jej właściciele przygotowali całe morze atrakcji. Warto wraz z nimi rozpocząć majówkę, która w tym miejscu zacznie się w sobotę, 28 kwietnia.

Kiedy 6. lat temu Ewa i Czesław Sternalowie tworzyli Marinę Gliwice, z pewnością nie mieli pojęcia, że cieszyć się będzie aż tak dużym zainteresowaniem. Faktem jest jednak, że nie przyszło ono znikąd – właściciele przystani dołożyli wszelkich starań do tego, by wieść o tym miejscu dotarła w każdy zakamarek naszego regionu, a nawet znacznie dalej, hen poza granice naszego kraju. Udowodnili przy tym, że jak się ma pomysł i gorąco w jego trafność wierzy, to sprzyjać zaczyna nawet zegar, wbrew prawom fizyki nie ograniczając doby do 24 h.

Dziś Marina Gliwice co roku chwali się powiększającą się flotą. Z początku przy kei cumowały małe Romanki (typ łodzi Romana 420 z silnikiem o mocy 9,9 KM, nie wymaga uprawnień), dziś obok nich stoi Delfin 530, housboaty Samba, Rumba i Swing, sportowa łódź motorowa Boogie z silnikiem 50 KM oraz duży statek pasażerski Foxtrot, na pokładzie którego organizowanych jest wiele imprez tematycznych. W tym roku rodzina powiększyła się o kolejny nabytek – łódź motorową Bayliner 245.

Co będzie się działo z okazji urodzin?

Atrakcją w tym roku będą darmowe rejsy łodzią motorową Bayliner 245. Bilety na te rejsy będzie można wygrać w licznych konkursach, które ogłaszane będą m.in. na facebookowej stronie Mariny.
Będą także rejsy statkiem Foxtrot, który obchodzi w tym roku swoje 85. urodziny, Podczas imprezy zostanie zorganizowana wystawa prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej przedstawiających koncepcje zagospodarowania terenu Mariny Gliwice w nowej lokalizacji. Całość dopełni tort urodzinowy oraz koncerty zespołów Szklane Oczy i ECHO.

O godz.11:30 i 16:00 właściciele zapraszają na godzinne rejsy statkiem Foxtrot, natomiast o godz.13:00 do kolonii kormoranów.
Bilety do nabycia w kasie Mariny Gliwice, lub poprzez rezerwację pod nr tel.608010383.

Fot. Marina Gliwice

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl