Śląskie Trendy

Mapping: illuminati

Wystawa „Mapping: illuminati” prezentuje instalacje audiowizualne wykorzystujące technikę mappingu przestrzennego, stworzone przez znanych polskich twórców działających na polu street-artu i intermediów. Wystawa trwa od 24 września do 19 października 2016 w bielskiej Galerii BWA.

Mapping 3D, zwany również mappingiem przestrzennym, jest stosunkowo młodą dziedziną sztuki – dzięki tworzonym przez artystów projekcjom, rzucanym na mapowane obiekty (np. fasady budynków, przygotowane scenografie) przedmioty te zyskują nowe wymiary i zostają ożywione, animowane w iluzjonistyczny sposób. Mappingi pozwalają na wprowadzanie statycznych obiektów w ruch, ożywiają przedmioty poprzez animacje dostosowane do ich obrysów i ram, zatracając tym samym granicę pomiędzy rzeczywistością a iluzją. Komplementarną częścią takich instalacji jest często dźwięk, który synchronizowany z obrazem tworzy wciągające i spektakularne widowiska. Stąd też podtytuł wystawy „Illuminati” (nazwa odwołująca się do tajnego zakonu iluminatów), gdyż twórcy mappingów niczym alchemicy i mistyczni eksperymentatorzy za pomocą światła ożywiają martwą materię.
Na wystawie zostaną zaprezentowane prace korzystające z najnowszych technologii audiowizualnych, z niektórymi z nich widzowie będą mogli wejść w interakcję i stać się tym samym ich współtwórcami.
W wystawie biorą udział: Seikon, WIUR, Gem (0700team, fa2m) , LUMP (elomelo), Marcin Żwaka (chodzioto), Łukasz Skwara, Karol Kobryn.


Kuratorka – Justyna Łabądź

Podczas wernisażu odbędzie się koncert HachiwariTV (Michał Liberak i WIUR) – projekt łączący muzykę elektroniczną, ambientową z wizualizacjami.

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750