Śląskie Trendy

Malowany światłem ogród w Bytomiu

W piątek 13 maja 2016 na Rynku, w sercu Bytomia powstanie światłem wyimaginowany ogród. Wydarzenie przygotowane przez Claudię Reh z Niemiec odbędzie się w ramach Teatromanii.

Świetlne kwiaty i drzewa nowych odmian, czasem pełne kolorów, czasem zaznaczone konturem wyrosną na elewacjach kilku kamienic i stworzą świetlną, powołaną do życia za sprawą multimedialnej projekcji oazę, w której – wśród jej szaleństwa kolorów – pojawią się niezwykłe stworzenia. Podczas performansu malowania na żywo rozpocznie się gra z tymi powstającymi, dzielonymi i składanymi w nową całość obrazami.

Za pomocą kilku rzutników, barwników, wody, piasku artystka wyczaruje na ścianach kamienic niesamowite światy. Wszystko przy dźwiękach hipnotyzującej muzyki. Tworzone przez nią obrazy, które chciałoby się zatrzymać na zawsze, znikają tak szybko, jak się pojawiły. Zostawiają jednak po sobie wspomnienie piękna i koloru.

Claudia Reh to niemiecka performerka i niezależna artystka wizualna działająca na pograniczu video-artu, performansu oraz kreowanej na żywo na oczach publiczności instalacji.

Caudia Reh

-14.11.1970 urodzona w Königs Wusterhausen

-1990-1996 studiowała w Dresden, obrona w kwietniu 1996 roku

– od 1996 roku działa jako niezależna artystka

-2004 urodziny jej córki Siny

-od 2000 roku jest członkiem Saxon Artist Guild

Odbyła podróże studyjne do Maroka, Indii, Izraela, Meksyku, Wietnamu, Senegalu, na Jamajkę i do Syrii

Swoje doświadczenia, spostrzeżenia notuje w postaci wizualnych szkiców z podróży, kolaży od 1995 kolaży fotograficznych, monotypów, obrazów na płótnie i papierze, odbitek litograficznych

– od 2003 roku tworzy obiekty, instalacje, performance’y

Współpracuje z różnymi artystami tworząc rozmaite projekty

– od 2005 filmy animowane

– od 2006 iluminacje, instalacje

– prezentacje w otwartej przestrzeni publicznej

– iluminacje i instalacje realizowane w przestrzeni publicznej podczas współpracy z rozmaitymi festiwalami artystycznymi

– rezydencja artystyczne

Tagi:     , ,

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750