Śląskie Trendy

Majówka na Dzikim Zachodzie

Długi kwietniowo-majowy weekend w Miasteczku Westernowym TWINPIGS przebiegnie pod znakiem dużych, plenerowych wydarzeń na westernowej ulicy, sporej dawki muzyki oraz pokazów kulinarnych.

Spektakularne otwarcie sezonu motocyklowego przygotowane wraz z WRM MC Poland Chapter Żory rozpocznie się w sobotę, 29 kwietnia o godzinie 10:00.

– Przez cały dzień bawić się będziemy przy dobrej muzyce oraz pokazach kaskaderskich i kowbojskich. Tradycji stanie się zadość – jak zawsze wyłonimy mistrza w jedzeniu hot dogów. Wieczór to czas ognistego Fire Show i rockowych koncertów zakończonych muzyczną zabawą z DJ’em do białego rana. Udział w moto-festynie będzie bezpłatny, bilet, tego dnia w promocyjnych cenach, konieczny będzie jedynie w przypadku atrakcji naszego parku – mówi Wojciech Kufel, Manager Zarządzający Miasteczkiem Westernowym TWINPIGS.

W niedzielę, o godz. 18:00 rozpocznie się koncert największej sensacji polskiej sceny muzycznej, zespołu Nocny Kochanek. Grupa wykonując pastisz muzyki metalowej jest autorem najlepiej sprzedającej się polskiej płyty początku 2017 roku, „Zdrajcy metalu”. Dodatkową atrakcją będzie możliwość skorzystania na godzinę przed koncertem z atrakcji Westernowego Miasteczka TWINPIGS w cenie biletu.

Swój udział w wydarzeniach, które będą miały miejsce w poniedziałek zapowiedziała grupa, która podobnie jak załoga TWINPIGS, specjalizuje się w kreowaniu unikalnych światów fantazji. Teatr Gry
i Ludzie zaprezentuje paradę w stylu steampunk. To plenerowe widowisko przeniesie nas do świata dziwnych stworów oraz retro-maszynerii rodem z powieści Juliusze Verne’a. Główne elementy parady to łódź podwodna- mechaniczna ryba- batyskaf, transportowana przez parowy ciągnik oraz trójkołowy bicykl. Pojazdom towarzyszą szczudlarze i postaci w fantazyjnych steampunkowych kostiumach.

Ostatnim wydarzeniem specjalnym długiego weekendu będzie wspólne gotowanie z Jakubem Kuroniem, zaplanowane na środę, 3 maja.

Przez cały długi weekend Miasteczko Westernowe TWINPIGS czynne będzie w godzinach 10:00 – 18:00. A od czwartku,4 maja, do rozpoczęcia wakacji z kowbojami i Indianami spotykać się będzie można o stałych porach, w tygodniu od 9:00 do 16:00, a w weekendy od 10:00 do 18:00. Szczegółowe informacje na temat cen na poszczególne wydarzenia specjalne długiego weekendu znajdują się
na stronie www.twinpigs.zory.pl

****************

Miasteczko Westernowe TWIPIGS w Żorach to Dziki Zachód w sercu Śląska. To swoista enklawa przenosząca w czas i przestrzeń XIX-wiecznego Teksasu. Dogodna lokalizacja, bogato wyposażona sala konferencyjna, komfortowy hotel, wyśmienite potrawy, a przede wszystkim unikalny klimat tematycznego parku rozrywki i edukacji to znaki rozpoznawcze Miasteczka. TWINPIGS to jeden z grupy obiektów należącej do spółki Nowe Miasto. Tworzą ją również: Park Wodny Aquarion, Muzeum Ognia czy Żorzanka, największa miejska karuzela w Polsce. Wszystkie te obiekty odwiedziło w ubiegłym roku prawie 530 tys. gości.

 

 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl