Śląskie Trendy

Łukasz Dudek i Jacek Matuszek – Alpine Wall Tour w Rybniku

W czwartek 21 stycznia 2016 r. o godz. 18.00 w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach (ul. 1 Maja 91B) będzie okazja, by poznać historię alpinistycznych wyczynów Łukasza Dudka i Jacka Matuszka.

Agencja Extreme www.agencjaextreme.pl i Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Klubu Miłośników Gór.

 Bilet na spotkanie to jedyne 10 zł.

Dzieci, uczniowie i studenci – wstęp wolny!

Łukasz Dudek i Jacek Matuszek opowiedzą o swoim projekcie Wall Alpine Tour www.facebook.com/alpinewalltour2015/, alpejskiej ekspedycji na światowym poziomie (pokonanie trzech najtrudniejszych dróg wspinaczkowych w Alpach).Doświadczeni wspinacze sportowi, od kilku lat sprawdzony zespół wielowyciągowy, światowa czołówka wspinania wielkościanowego, realizując projekt Alpine Wall Tour dokonali w ubiegłym roku pierwszego na świecie powtórzenia drogi Brento Centro (8b, 1000 m) na zachodniej ścianie Monte Brento w Valle del Sarca. W ramach tegoż projektu Łukasz poprowadził również Silbergeier (8b+, 200 m) w Rätikonie. Obaj sięgnęli wreszcie po Bellavistę 8b+ na Cima Ovest w Dolomitach, a było to pierwsze polskie przejście tej drogi, forsującej największy dach skalny w Alpach.  Głównym celem całego przedsięwzięcia jest słynna Pan Aroma (8c, 500 m), niesamowita linia biegnąca przez wielki „Dach Świata” na północnej ścianie Cima Ovest di Laveredo. Wspinacze są pierwszym polskim zespołem, który skompletował wszystkie drogi należące do tzw. Alpejskiej Trylogii. Wszystkie te przejścia Łukasza i Jacka są dokumentowane przez utalentowanego filmowca i wspinacza Wojtka Kozakiewicza (www.wojtekozakiewicz.com).

Łukasz Dudek (31 lat) – pierwszy polski wspinacz, który pokonał mityczną granicę trudności 9a. Jest autorem najtrudniejszej drogi w Polsce -„Made in Poland” 9a oraz najtrudniejszego bulderu Ali Baba 8B+. Wielokrotny medalista zawodów Pucharu Polski na prowadzenie, były członek Kadry Narodowej. Ma na koncie 13 dróg w stopniu 9a (w tym: Martin Krpan, Underground, Estado critico, Jungle Speed czy Xaxid Hostel), zaliczany jest do światowej czołówki wspinaczy skalnych.

Jacek Matuszek (30 lat) – utalentowany twórca filmowy i fotograf, instruktor wspinaczki, alpinista. Wicemistrz Polski w Boulderingu z 2007 r., wielokrotny reprezentant Polski zawodach Pucharu Świata. Regularnie pokonuje w skałach drogi do 8c. Najlepsze przejścia: Pata Negra 8c RP, Fumar Perjudica 8c RP, Geminis 8b+ oraz kilka 8a OS. Współtwórca kampanii reklamowych. Pasjonuje się sportami outdoorowymi. Łączy dwie pasje, wspinaczkę, która jak mówi „prowadzi mnie przez życie ciekawszą drogą” oraz film i fotografię, które są jego językiem komunikacji. Współpracował z Canal+, Discovery Channel. Mieszka w Krakowie. Strona: www.jacekmatuszek.com.

 

Tagi:    

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750