Śląskie Trendy

Love & more…Edyta Bartosiewicz w CKK

24 listopada w Centrum Kultury Katowice odbędzie się koncert Edyty Bartosiewicz. Jako support wystąpi Leski, czyli Paweł Leszoski.

 

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Aby wziąć udział w konkursie należy na adres konkursy@slaskietrendy.pl przesłać odpowiedź na pytanie: w którym roku Edyta Bartosiewicz odebrała Fryderyka wraz z Krzysztofem Krawczykiem? Nie zapomnijcie podpisać maila i zamieścić w nim numeru telefonu. Na odpowiedzi czekamy do 15 listopada.

Jesienią tego roku w sprzedaży pojawi się dwupłytowy album Love&more… Będzie się on składać z reedycji płyty Love oraz krążka, na którym znajdą się takie utwory, jak Opowieść, Pomyśl o mnie czy Niewinność (wersja singlowa z 2002 roku), a także nieznane i nigdy wcześniej nie publikowane materiały. Całość będzie promowana nową piosenką Nie zabijaj miłości, której premiera zaplanowana jest na wrzesień tego roku. Na trasie nie zabraknie oczywiście numerów z ostatniej płyty Renovatio.

 

Bilety dostępne w kasie klubu Stodoła, sieci salonów Empik i MediaMarkt oraz na  www.stodola.plwww.ebilet.pl.www.eventim.plwww.ticketpro.pl. Dodatkowo Katowice – www.ticketportal.pl

 

Edyta Bartosiewicz rozpoczęła swoją działalność artystyczną w drugiej połowie lat 80., grajac z amatorskim zespołem Staff, póżniej Holloee Poloy. W 1992 ukazał się solowy album artystki pt.Love, na którym zwróciła się ku nieco refleksyjnej stylistyce. Magiczny nastrój debiutanckiego wydawnictwa był zapowiedzią prawdziwej rewolucji, którą Bartosiewicz wywołać miała w kolejnych latach swojej działalności. Druga płyta wokalistki pt. Sen to już wielka dawka liryzmu i ekspresji – krążek odniosł ogromny sukces, sprzedając się w nakładzie 600 tysięcy egzemplarzy. Kolejny album Szok’n’Show potwierdził tylko wysoką pozycję artystki na polskiej scenie muzycznej, pokrywając się podwójną platyną.

W pierwszej dekadzie XXI wieku Edyta Bartosiewicz ograniczyła działalność do nielicznych występów scenicznych oraz rozpoczęła pracę nad szóstym albumem studyjnym, którą często przerywała, w międzyczasie występując gościnnie m.in. na płycie wydanej przez Krzysztofa Krawczyka – To, co w życiu ważne (2004). Z niej właśnie pochodzi utwór Trudno tak…, wysoko notowany na listach przebojów Polskiego Radia i wyróżniony nagrodą Fryderyka.

W 2010 Edyta Bartosiewicz wznowiła swoją działalność podczas Orange Warsaw Festival, gdzie, ku uciesze swych fanów, zaprezentowała nowy repertuar i zapowiedziała premierę kolejnej płyty. Ostateczna premiera albumu Renovatio nastąpiła w2013 r. – w 15 lat od Wodospadów, co uczyniło go jednym z najdłużej wyczekiwanych wydawnictw polskiego rocka. Renovatio zadebiutowało na szycie OliS i w tydzień pokryło złotem, a chwilę później platyną.

Podczas trasy Love and more… jako support wystąpi Leski, czyli Paweł Leszoski.Ten utalentowany kompozytor, wokalista, gitarzysta, producent muzyczny i autor tekstów wydał w kwietniu EPkę Zaczyn, zawierającą utwory: Lepiej wcale, Sculptors, Było i Dezerter.

bartosiewicz_facebok_katowice

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl