Śląskie Trendy

Letnia zadyma w środku zimy – WOŚP w Gliwicach

Gliwicki Finał WOŚP odbędzie się na Rynku. Zagrają m.in. VOX i Sorry Boys.


VOX to artyści najwyższej próby. Od 40 lat tworzą zgrany zespół, który zachwyca harmonią głosów i energią sceniczną. Przez lata działalności zespół występował na scenie z wieloma artystami światowego formatu, takimi jak: Bad Boys Blue, Shakin Stevens, Betty Dorsey, Helena Vondrackova czy Karel Gott.

Grupa ma w repertuarze swoje największe przeboje, jak choćby „Bananowy Song”, „Szczęśliwej drogi już czas”, czy „Rycz mała, rycz”.

Perfekcja wykonania, najwyższy poziom aranżacji muzycznych i wokalnych, niezwykła charyzma VOXów oraz wspaniały kontakt z publicznością – wszystko razem sprawia, że koncerty z ich udziałem są wyjątkowym przeżyciem i ucztą muzyczną dla fanów bez względu na wiek.

W tym roku zespół obchodzi jubileusz 40-lecia pracy artystycznej. Z tej okazji ukarze się nowa płyta, wydana przez Wydawnictwo Agora.

SORRY BOYS zadebiutowali w 2010 r., bardzo dobrze przyjętym przez publiczność i krytyków, albumem „Hard Working Classes”. W listopadzie 2013 r. ukazała się “Vulcano” – druga płyta zespołu, wyprodukowana przez Marka Dziedzica i uznana za jedno z najlepszych, polskich wydawnictw roku.

Muzycy zagrali kilkadziesiąt wspaniale przyjętych koncertów promujących „Vulcano”. Podczas festiwalu Top Trendy 2014 Sorry Boys zdobyli Nagrodę Dziennikarzy. Latem 2014 r. wystąpili także m.in. na Orange Warsaw Festival, Jarocin Festiwal oraz zagrali koncert otwarcia festiwalu Tauron Nowa Muzyka, z towarzyszeniem chóru Soul Connection Gospel Group, w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach.

Na płycie „ROMA”, wydanej w 2016 roku, pojawiły się zaskakujące inspiracje z różnych epok i szerokości geograficznych – od Chopina, poprzez Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski, aż po tradycję Gospel. Album był nominowany do Fryderyka w kategorii „Album Roku Alternatywa”.

Sorry Boys bywają porównywani do Kate Bush, Florence and the Machine, Hey, czy artystów wytwórni 4AD. Zespół wykształcił jednak swój własny, unikalny styl cechujący się umiejętnością kreowania niezwykłej atmosfery, indywidualnością instrumentalistów i hipnotycznym głosem Beli.

W 2019 roku ukazał się nowy album „Miłość” świetnie przyjęty przez fanów.

Partnerem głównym imprezy jest Miasto Gliwice.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl