Śląskie Trendy

LETNI DZIEŃ z Anną Muchą w Old Timers Garage

15 i 16 września w Teatrze Old Timers Garage zobaczyć będzie można sztukę „Letni Dzień”, autorstwa samego mistrza Mrożka, z Anną Muchą, Markiem Pituchem i Jakubem Wonsem w rolach głównych. Sztukę wyreżyserowała Olga Chajdas.

„Letni dzień” Sławomira Mrożka to opowieść o tym, że „życie bez celu, to najgorsze, co może spotkać człowieka”. Ud (w tej roli Marek Pituch) i Nieud (Jakub Wons) spotykają się w dniu, w którym obydwaj postanawiają odebrać sobie życie. Czy rzeczywiście chcą tego dokonać, czy tylko wyzwać los na pojedynek nie zdążą się dowiedzieć, bo oto przed ich oczami pojawia się ona – Dama (Anna Mucha), z pozoru zagubiona, w istocie staje się dla nich ucieleśnieniem ideału kobiety, eteryczna, nabiera w trakcie przekonań i samoświadomości, które wykraczają poza egocentryzm mężczyzn. W sztuce będziemy się bawić znaczeniami, pojęciem płciowości, czy w końcu zmierzymy się z potrzebą bycia potrzebnym.

Co by było gdyby Robin Williams, Steve Jobs i Amy Winehouse spotkali się gdzieś w kosmosie, po śmierci? Gdyby mieli szansę na rozmowę, która nigdy nie miała miejsca?
Każdy na skraju istnienia, swoistego życia bez celu, według Sławomira Mrożka, to “najgorsze, co może spotkać człowieka”. Sztuka “Letni dzień” z ’83 roku to obraz współczesny, z pogłębionymi postaciami Uda (Marek Pituch), Nieuda (Jakub Wons) oraz Damy (Anna Mucha),
gdzie każdy z bohaterów postanawia odebrać sobie życie. Czy rzeczywiście chcą tego dokonać, czy tylko wyzwać los na pojedynek?
Podczas starcia mężczyzn pojawia się ona – Dama, z pozoru zagubiona, w istocie staje się dla niech ucieleśnieniem ideału kobiety. Kto wyjdzie zwycięsko z tego spotkania?
Czy my kierujemy swoim losem, czy może los nami? A może wszystko jest tylko dziełem przypadku?

551431_607210526004336_999977645_n

„LETNI DZIEN ” premiera 15 i 16 wrzesnia godz 20
TEATR OLD TIMERS GARAGE (ul. Gen. Jankego 132, Katowice)

bilety www.old-timers.pl

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750