Śląskie Trendy

Lato w Ruinach Teatru Victoria

W czasie, gdy zamiera większość teatralnych scen, w Gliwicach ożyje ta najpiękniejsza – scena spalonego Teatru Victoria. Już 7 czerwca rusza Letni Sezon w Teatrze Victoria.

Ruiny Teatru Victoria co roku ożywają w trakcie Gliwickich Spotkań Teatralnych. Tym razem ta najbardziej magiczna przestrzeń na Górnym Śląsku zatętni od życia teatralnego również na przełomie czerwca i lipca! Sezon letni w Victorii to nowa inicjatywa Gliwickiego Teatru Muzycznego. Chcemy dzięki niej przedłużyć sezon teatralny w Gliwicach, zapraszając widzów zarówno na spektakle, które do tej pory były prezentowane głównie na scenie przy Nowym Świecie, jak i te powstałe specjalnie z myślą o o Victorii oraz przedstawienia i koncerty gościnne. Zainaugurujemy cykl spektaklem „Tutam” Bogusława Schaeffera w wykonaniu Renaty Dancewicz i Zbigniewa Stryja oraz awangardowym widowiskiem muzycznym zespołu Piec ArtoFFoN Orkiestra. Następnie zaprezentujemy widzom „Annę Kareninę”, dramat muzyczny wg Lwa Tołstoja, adaptację jednej z najsłynniejszych powieści w dziejach literatury. Zarysowany w niej wątek fatalnej miłości godnie podejmie z kolei adaptacja arcydzieła operowego – widowisko taneczne „Carmen” wg Georga Bizeta. Oddamy też Victorię we władanie „Wampirów i upiorów”, a także poezji, bo w programie Sezonu letniego znajdzie się specjalne wydanie Krakowskiego Salonu Poezji w Gliwicach, poświęcone poezji gliwiczanina Jana Strządały. Przewidzieliśmy również bardziej egzotyczne atrakcje, takie jak koncert muzyki żydowskiej oraz wyreżyserowany przez Krystynę Jandę spektakl w klimatach flamenco. Zaprosimy też widzów na koncert młodych artystów Gliwickiego Teatru Muzycznego, Flaunnette Mafy i Andrzeja Skorupy. Cały cykl zacznie się już 7 czerwca!

cmd

UWAGA! Zmiany w repertuarze GTM. Planowane spektakle: w terminie: 13 czerwca „Anna Karenina” oraz w terminie: 3 lipca „Wampiry i upiory” – nie odbędą się.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl