Śląskie Trendy

Krypta Absurdu w BLCRK

W niedzielę 7 maja o godz. 20 w BLCRK (Gliwice, ul. Dubois 22) odbędzie się absurdalny pokaz filmów ociekających absurdem oraz kina kategorii B. W zamyśle organizatorów, ma to być mała, dwugodzinna pauza w natłoku obowiązków i szarej codzienności, mediów społecznościowych i negatywnych wiadomości.

– Filmy z rodziny kina klasy B oraz absurdu charakteryzują się nieograniczoną wolnością. Twórcy nie czują na sobie macek wielkich wytwórni, oraz presji związanej z budżetami wynoszącymi setki tysięcy złotych monet. Dzięki temu mają możliwość przelać do swych filmów wszystkie najdziwniejsze myśli i pomysły. Czysta wolność o której marzy większość z nas – wyjaśniają organizatorzy.
Film o morderczych bananach? Proszę bardzo!
90 minut walki z gigantycznym królikiem w żółtym kapeluszu? Częstujcie się!
Czy klasyczna już mordercza opona, w której główną rolę gra mordercza opona!
Tego typu kino otwiera wspaniałą możliwość ucieczki od świata, zaszycia się wraz ze znajomymi w barze i poznaniu kinematografii od trochę innej strony! Lepszej strony!

Organizacyjną pieczę nad pomyślnością działań Krypty Absurdu sprawuje stowarzyszenie pfee.

Powiedzmy sobie szczerze. Czy jest lepszy przepis na udany wieczór niż grupa znajomych, kufel jakiegoś zimnego napoju i ludzie na ekranie uciekający przed zombie-bananami?

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/121301648419992/?active_tab=about

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl