Śląskie Trendy

Koty opanują Europę Centralną

Na pokazy i prezentacje kotów rasowych zaprasza w niedzielę 28 września Europa Centralna. Podczas akcji przekonamy się nie tylko o tym, jakie kociaki są najpiękniejsze.

Już czwarty raz zapraszamy na prezentacje kotów rasowych, które przygotowujemy we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Kotów w Żorach – mówi Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. – To także dobra okazja dla miłośników miauczących piękności, aby odkryć tajniki pielęgnacji swojego zwierzaka, czy poznać ofertę specjalistycznych producentów oferujących swoje usługi kociarzom. Tym razem naszą akcję poświęcamy szczególnie najmłodszym, czyli zwierzakom, które nie ukończyły jeszcze 7 miesięcy.

Akcja startuje o godz. 11:00. Pół godziny później rozpoczną się prezentacje różnorodnych ras na pierwszym piętrze Centrum. O godz. 14:15 rozpoczną się wybory najpiękniejszych kociąt. Najpierw zapadnie decyzja o najładniejszym miocie, czyli kociej rodzinie. Między godz. 14:40 a 16:00 poznamy najładniejszego, największego i najmniejszego kociaka. Zwieńczeniem będzie specjalny pokaz kotów do 7 miesięcy, które zademonstrują się wszystkim gościom Europy Centralnej. O godz. 16:45 rozpocznie się pokaz kocich piękności. Podczas niego w praktyce będzie można przekonać się o tym, czyje futerko jest rzeczywiście najpiękniejsze. Po godzinie 17:00 planowane są konkursy na najmłodszych. Akcję zwieńczą wybory miss i mister kocich piękności. Akcja w gliwickim centrum to także okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w opiece, pielęgnacji nad futrzanymi pieszczochami. Podczas niej będzie także można skorzystać z doradztwa specjalistów w zakresie opieki nad kotami.

Odnajdź swoją pasję

Nie tylko miłośników kotów zapraszamy także do udziału w Funduszu Małych Grantów. Europa Centralna rozpoczęła już nabór projektów do III edycji swojej akcji CSR. Instytucje publiczne, artyści i organizacje pozarządowe działające mogą aplikować o wsparcie ich projektów do wysokości 2.000 złotych netto. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 października za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie www.europacentralna.eu Tam można zapoznać się także ze szczegółowym regulaminem Funduszu adresowanego do działań realizowanych w Gliwicach, Zabrzu i powiecie gliwickim. Przez cały wrzesień i październik trwa także akcja meblowa, w ramach której można wygrać nagrody o łącznej wartości ponad 40.000 złotych. Co weekend czekają także bezpłatne porady architektów oraz ekspertów od wyposażenia wnętrz. Więcej szczegółów na temat akcji na www.europacentralna.eu

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl