Śląskie Trendy

Kosmiczna jazda na rolkach w Spodku

Spodek, jedna z architektonicznych ikon Katowic, po raz pierwszy w blisko 50-letniej historii, oddaje swe wnętrza rolkarzom. Mali i duzi, pasjonaci i amatorzy – każdy, kto lubi jeździć na ośmiu kółkach, w sobotę, 16 marca br. będzie mógł zaszaleć na płycie legendarnej hali. Zaplanowano pokazy jazdy na rolkach, konkursy z nagrodami oraz oprawę muzyczną.


– W czasach, gdy powstał Spodek, w latach 70. i 80., dyskoteki na wrotkach były elementem amerykańskiej popkultury, na który w Polsce mogliśmy jedynie patrzeć z podziwem. Teraz nadarza się okazja by zaszaleć w Katowicach i wziąć udział w kosmicznej jeździe po kosmicznym obiekcie – mówi Marcin Stolarz, prezes zarządzającej Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodkiem firmy PTWP Event Center. – Na jeden dzień oddajemy legendarną halę Spodka fanom rolek i wrotek. W miejscu, gdzie rozgrywają się najważniejsze na świecie sportowe i e-sportowe emocje, występują gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, a kiedyś było kino – teraz będzie można założyć wrotki lub rolki i samemu pojeździć w rytmie dobrej muzyki – dodaje.

Pomysł na Disco Rolkowisko w Spodku to pokłosie współpracy zarządcy obiektu z organizatorami przejazdów na rolkach w godzinach wieczornych głównymi ulicami miasta pod nazwą Nightskating w Katowicach. To także kontynuacja współpracy rozpoczętej w 2017 roku, kiedy w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego powstało wakacyjne rolkowisko. Dodatkową inspiracją są łyżwiarze, którzy licznie uczestniczą w ślizgawkach na lodowisku, w tym w specjalnych sesjach Disco Lodowisko. W obecnym sezonie, w ślizgawkach na lodowisku w Spodku wzięło dotychczas udział ponad 16 tys. osób.

W sobotę, 16 marca 2019 r., rolkarze i wrotkarze, a także wszyscy ci, którzy chcieliby spróbować swoich sił w jeździe na ośmiu lub czterech kółkach, będą mieli do dyspozycji płytę Spodka o powierzchni 2700 m2. Pierwsza tura atrakcji, w godz. 16.00-18.00, przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat. Po godzinie 19.00 rozpocznie się zabawa przy muzyce i grze świateł, którą rozkręci Dj Merci M.

– Na rolkach bardzo łatwo jest poczuć rytm, szczególnie przy klubowych dźwiękach i elektronicznych bitach. Zadbamy o to, by było bardzo tanecznie i energetycznie. Emocje podkręcą dodatkowo konkursy z nagrodami. Będziemy wybierać najlepiej bawiących się na rolkowym parkiecie, a także najlepiej przebranych. Miejsce zobowiązuje – ufo, statki kosmiczne, obcy – to motyw przewodni naszej zabawy. 16 marca w Spodku będzie kosmos na rolkach! – zachęca Tomasz Kwiecień, zawodowy instruktor jazdy na rolkach, członek społeczności Nightskating.

Bilety na Disco Rolkowisko w Spodku w cenie 20 zł (normalny) oraz 10 zł (ulgowy) można kupić przez stronę internetową https://www.bilety24.pl/inne/disco-rolkowisko-w-spodku-48051 oraz w kasach Spodka (kasa A, niebieska) godzinę przed otwarciem. Liczba miejsc dla komfortu uczestników jest ograniczona. Wejście na rolkowisko będzie możliwe od strony Hotelu Diament Spodek (na tyłach hali).

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750