Śląskie Trendy

Konkurs – spektakl z Dancewicz i Stryjem

W sobotę, 7 czerwca o godz. 19.00 w Ruinach Teatru Victoria zobaczyć będzie można spektakl zabrzańskiego Teatru Nowego z Renatą Dancewicz i Zbigniewem Stryjem w rolach głównych. Teatralna uczta wpisuje się w cykl imprez pod nazwą Sezon Letni w Teatrze Victoria.

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Aby wziąć udział w losowaniu należy do 6 czerwca do godz. 12 na adres konkursy@slaskietrendy.pl wysłać odpowiedź na pytanie: za którą rolę cenicie Dancewicz najbardziej? Uwaga! nie zapomnijcie podpisać maili!

Renata Dancewicz i Zbigniew Stryj znowu razem, już nie „Na Wspólnej”, tylko na scenie! W małej kawiarni spotyka się przypadkiem dwoje ludzi. On ucieka przed uczuciami. Ona postanawia go zdobyć, on chowa się przed nią i przed sobą, przybierając różne pozy i maski, i tak kawiarnia zamienia się teatr. Ale każdy teatr oprócz sceny ma także kulisy, a kawiarnia zaplecze: tam rozgrywa się kolejny uczuciowy dramat. Kelner i kelnerka od dawna są razem, ale on wciąż chowa się przed nią i przed sobą, przybierając różne pozy i maski, i tak kulisy zamieniają się w scenę, aż w końcu nie wiadomo, gdzie jest „tu” a gdzie „tam”, gdzie kawiarnia, gdzie zaplecze, gdzie teatr, gdzie rzeczywistość; tym bardziej, że kelnerka podkochuje się w kliencie, a kelner w klientce. I choć może z jednej strony trudno mu się dziwić, skoro klientka przypomina Renatę Dancewicz, to jednak z drugiej trochę dziwić się trzeba, bo przecież kelnerka przypomina klientkę: w końcu obie role gra ta sama aktorka. No cóż, takie są już kobiety, niezmienne w swej zmienności… a może zmienne w niezmienności? Za to mężczyźni są wszyscy tacy sami i nawet wyglądają podobnie: czy to kelner, czy klient, czy grający ich obu Zbigniew Stryj.

Autor: Bogusław Schaeffer
Reżyseria: Krzysztof Prus
Scenografia: Marek Mikulski

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750