Śląskie Trendy

Konkurs – PIEC ARToFFoN ORKIESTRA

PIEC ARToFFoN ORKIESTRA to projekt „Wolność Słowa, Ruchu i Dźwięku”, awangardowe widowisko muzyczne, oparte o formę szeroko pojętej, współczesnej improwizacji. Na scenie w Ruinach Teatru Victoria będzie można je zobaczyć już 8 czerwca (w niedzielę) o godz. 19.00.

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. W losowaniu wezmą udział Ci, którzy do 6 czerwca, do godz. 12 na adres konkursy@slaskietrendy.pl prześlą odpowiedź na pytanie: do kiedy trwać będzie Sezon Letni w Teatrze Victoria?

PIEC ARToFFoN ORKIESTRA powstała i ma siedzibę w Gliwicach. Śląscy muzycy, którzy celowo znaleźli się w tym projekcie, grają muzykę klasyczną oraz i improwizowaną. Pomysłodawcą wydarzenia jest Paweł Piec – saksofonista, kompozytor i aranżer, absolwent Katedry Jazzu i Muzyki Współczesnej na Akademii Muzycznej w Krakowie. Muzycy biorący w nim udział współpracują z gwiazdami muzyki współczesnej, przy czym część z nich wywodzi się ze składu Krakowskiej Orkiestry Ad Libitum, która była ciepło przyjmowana na wielu festiwalach muzyki współczesnej. Widowisko będzie się składało z trzech zasadniczych, sprzężonych ze sobą elementów: Dźwięku, Słowa i Ruchu. Dyrygent będzie miał pełną władzę nad tymi trzema elementami, które będą wzajemnie ze sobą korespondowały improwizowaną formą i treścią. Frazy tworzone na żywo przez plastyczne gesty dyrygenta mają wprowadzić publiczność w nowy, ekscytujący wymiar sztuki. Muzyka w ramach projektu będzie głównie improwizowana, choć pojawią się również partytury stricte współczesne, fascynujące wielobarwnością. Słowo stworzone zostanie na potrzeby projektu, a głos będzie występował również jako instrument. Ruch ma przebiegać z wykorzystaniem współczesnych technik baletowych, jako wizualizacja dźwięku, emocji, opowieści. Ta forma pożąda ciągle nowych dróg i rozwiązań, którymi chce trafiać do coraz bardziej wymagającego i wyrafinowanego widza.

W projekcie biorą udział:
Marta Dobrowolska-Rezinkin – śpiew
Marta Sonsalla – skrzypce akustyczne
Tomasz Mucha – skrzypce elektryczne
Dominik Górnicki – wiolonczela/gitara basowa
Czarek Maj – klawisze
Dariusz Stepanik – perkusja
Paweł Piec – dyrygowanie/ saksofony

Ruch: Tancerz (Maciek Trąbka / Jacek Szwesta)

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl