Śląskie Trendy

Konkurs z biletami na „Król umiera…”

Jak informuje Gliwicki Teatr Muzyczny, spektakl „Król umiera, czyli ceremonie” został odwołany. Przepraszamy za utrudnienia.

KRÓL UMIERA, CZYLI CEREMONIE w wykonaniu zabrzańskiego Teatru Nieoetykietowani to kolejna propozycja Gliwickiego Teatru Muzycznego na spektakl w ramach Sezonu Letniego w Teatrze Victoria. Tym razem klimatyczne wnętrza Ruin wypełnią się sztuką w poniedziałek, 16 czerwca o godz. 18. Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Aby wziąć udział w ich losowaniu, należy do niedzieli, 15 czerwca na adres konkursy@slaskietrendy.pl wysłać odpowiedź na pytanie: kto jest autorem tekstu, na podstawie którego powstał scenariusz sztuki?

Spektakl jest dramatyczną opowieścią o osamotnieniu w obliczu końca. Sytuacja zbliżającej się śmierci króla została przeniesiona do szkolnej scenerii. W ten sposób spektakl oddalił się od politycznych aluzji tekstu Ionesco, zyskując jeszcze bardziej uniwersalny wymiar, potęgowany jeszcze przez abstrakcyjną i momentami absurdalną akcję sceniczną. Również śmierć została zastąpiona przez to, co najbliższe młodym aktorom: konieczność porzucenia szkolnego świata i zderzenia się ze światem dorosłych. Jednak w spektaklu „Król umiera czyli ceremonie” świat młodych nie jest tak niewinny, jak niektórzy chcieliby wierzyć. Ujawnia swoją prawdziwą twarz: okazuje się być miniaturą świata dorosłych, z wszystkimi jego zagrożeniami. Dlatego też tak łatwo uwierzyć, że koniec młodości to koniec życia. A z pewnością życia takiego, jakim je młodzi ludzie znają.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl