Śląskie Trendy

Konkurs z biletami na koncert Pink Martini

7 października w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca wystąpi orkiestra Pink Martini. Założona w 1994 w Portland (USA) roku przez pianistę Thomas M.Lauderdalegrupa Pink Martini szybko stała się fenomenem na całym świecie. Ta wieloosobowa orkiestra, na czele z wokalistką Chiną Forbes, łączy w doskonałą całość jazz, muzykę latynoską i klasyczną, owijając ją delikatnie w klimaty retro. Tą esencjonalną miksturę ciepłych dźwięków będziemy mogli usłyszeć już w październiku na trzech koncertach w Polsce.

Na pomysł założenia Pink Martini wpadł w 1994 roku Thomas Lauderdale. Czerpiąc inspiracje ze światowej muzyki, mieszając gatunki takie jak jazz, klasyka i pop – założył swoją “małą orkiestrę”.Rok później Lauderdale zadzwonił do China Forbes, swojej koleżanki z Harvardu, proponując jej dołączenie doPink Martini. Ich pierwsza wspólnie napisana piosenka Sympathiquestała się sensacją we Francji i została nominowana do tytułu Piosenki Roku Francuskich Nagród Victories de la Musique.

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Aby wziąć udział w losowaniu należy do 1 października na adres konkursy@slaskietrendy.pl przesłać odpowiedź na pytanie: w jakich dwóch innych miastach, poza Zabrzem, wystąpi zespół Pink Martini. Nie zapomnijcie podpisać mail.

Debiutancki album Sympathiquezostał wydany w 1997 roku i szybko został międzynarodowym hitem. W 2004 roku w sprzedaży pojawił sięHang On Little Tomato, następnieHeyEugene! w 2007 i Splendor In The Grass w 2009. W październiku 2010 roku zespół wydał Joy To The World –zawierający bożonarodzeniowe piosenki z całego świata. Wszystkie pięć albumów pokryło się złotem w wielu krajach, m.in. we Francji, Kanadzie, czy Grecji. W kolejnych latach pod szyldem PinkMatini na rynku pojawiły się kolejne krążki – A Retrospective(2011),kolekcja ulubionych piosenek zespołu z ich osiemnastoletniej kariery, 1969 (2011), który był wynikiem współpracy z legendarną japońską wokalistkąSaoriYuki,Get Happy (2013) oraz najnowszy longplayDream A Little Dream(2014).

Oryginalny styl i wielojęzykowy repertuar zjednały grupie Pink Martini fanów na całym świecie. Zespół występował niemal w każdym zakątku globu – w Europie, Azji, na Bliskim Wchodzie, Afryce Północnej, Australii, Nowej Zelandii oraz w Ameryce Południowej i Północnej, zarówno na deskach słynnych filharmonii jak i zadymionych klubów. Od debiutu w 1997 roku podczas festiwalu filmowego w  Cannes zagrali z ponad 50-cioma orkiestrami na całym świecie.

 

Pink Martini, jedyna w swoim rodzaju kilkunastoosobowa orkiestra, ponownie wystąpi w Polsce – już w październiku będziemy mogli ich posłuchać w Zabrzu, Poznaniu i Łodzi.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl